Urfa'da belediye başkanı gazeteciye tokat attı iddiası!

Gazeteci Kerim Kırpaç, Birecik Belediye Başkanı Mahmut Mirkelam tarafından iki kez darp edildiğini iddia etti. CHP'li Milletvekili Mahmut Tanal olaya tepki göstererek "Bu tokat, Şanlıurfalı gazetecilere gözdağıdır" dedi.

Urfa'da belediye başkanı gazeteciye tokat attı iddiası!
banner1

BİRECİK- Şanlıurfa'nın Birecik İlçesi'nde görev yapan Gazeteci Kerem Kırpaç ilginç bir iddiada bulundu ve yaptığı haberlerden dolayı Birecik Belediye Başkanı Mahmut Mirkelam tarafından iki kez darp edildiğini söyledi.

"ELİME SOPA İLE VURULDU, TOKATLANDIM..."

Gazeteci Kırpaç konuyla ilgili yaptığı açıklamasında "Belirtmek isterim ki hiçbir siyasi fraksiyonla irtibat ve iltisakım yoktur. Gazetecilik kimliğimle Şanlıurfa Birecik ilçesinde 15 yıldır tarafsız gazetecilik minvalinde mesleki hayatımı sürdürmekteyim. En ağır şartlarda dahi aralıksız çalışmalarıma devam ettim. Bundan kısa zaman önce yapmış olduğum farklı bir haber dolayısıyla Birecik Belediye Başkanı Sn. Mahmut Mirkelam tarafından kalabalık ortam içerisinde elime sopa ile vurularak, kişisel onurum ve mesleki onurum ziyadesiyle zedelenmiştir. Sessiz kaldım. Sonrasında farklı bir siyasi partinin (HDP) basın açıklaması haberini yaptığım için 25.07.2022 tarihinde Sn. Mahmut Mirkelam tarafından tokatlandım. Aynı zamanda ağza alınmayacak sile efradımı da içine alarak beni rencide etmiştir. Ben basınım. Basının kalemi kırılamaz. Aynı zamanda engelli bir bireyim, epilepsi hastasıyım. Uğradığım haksızlığı şiddetle kınıyorum. Tüm kamuoyuna duyurulun Kerim Kırpaç.”

CHP'Lİ TANAL: BU TOKAT GÖZDAĞI, SEYİRCİ KALINMAMALI

Şanlıurfalı CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal da iddialar karşısında tepkisini dile getirdi ve "Gazetecilere artık dayak da atıyorlar! Şanlıurfa Birecik’te yerel gazetecilik yapan Kerim Kırpaç’a tokat attığı iddia edilen AKP’li Birecik Belediye Başkanı Mahmut Mirkelam’ı şiddetle kınıyorum. Bu tokat, basın özgürlüğüne tehdittir, Şanlıurfalı gazetecilere gözdağıdır.  Gazeteci Kerim Kırpaç’a yönelik fiili eylemiyle AKP’li başkan Mahmut Mirkelam, TCK madde 117 kapsamında 'iş ve çalışma hürriyetinin ihlali' suçunu işlemiştir. Kamu gücü kullanılarak, “Basın hürriyeti” başlıklı Anayasa’nın 28. maddesi ihlal edilmiştir. Hizmette sınıfta kalan Şanlıurfa’daki AKP’li başkanlar, basın mensuplarını baskı altında tutarak yanlışlarının ortaya çıkarılmasını engellemeye çalışıyor. Artık gazetecilere dayak atmaya da başladılar. Basına sansür uygulanmasına, gazetecilerin baskı altına alınmasına, tehdit edilmesine, saldırıya uğramasına, darp edilmesine seyirci kalınmamalıdır. " dedi.


YORUM EKLE

banner99