Şanlıurfa’nın ilçesinde yeşil seferberliği başladı

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya’nın girişimleri ile Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından 2 kilometrelik yola 200 adet ağaç dikildi.

Şanlıurfa’nın ilçesinde yeşil seferberliği başladı
banner2

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya’nın girişimleri sonuç vermeye devam ediyor.

İlçede 25 kilometrelik yolun her iki tarafına ağaçlar diktiren Yalçınkaya, bu kez de Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile dirsek temasında bulunarak Necmettin Erbakan Caddesi Bayraklı kavşaktan Akçakale Sınır Kapısı’na kadar 2 kilometrelik yola ağaç dikilmesine öncülük etti. Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı tarafından refüje 200 adet palmiye ağacı dikildi. Yalçınkaya da bölgeye giderek ağaçlandırma çalışmalarını yerinde inceledi ve yetkililerden bilgi aldı.

YALÇINKAYA: BURAYI MÜKEMMEL HALE GETİRECEĞİZ

Yalçınkaya, burada yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

“Akçakale sınır kapısındayız. Halep Kapısı'na açılan yolda 2 kilometrelik mesafede 200 tane palmiye ağacı diktik. Bu ağaçlar Orta Doğu'nun havasını, esintisini değiştirme adına diktik. İnşallah aralarına da çeşitli ağaçlar dikerek burayı çok mükemmel hale getireceğiz. Şehirler yolları, caddeleri, sokakları, ağaçları, çiçekleri ile modern şehirlerdir. Modern ve yıldız Akçakale yaratma hedefimizden şaşmayarak her gün adım adım bu icraatları yerine getirerek inşallah yakın bir zamanda ilçeyi bambaşka bir hale sokacağız ve bunun gayreti içerisindeyiz. Bugüne kadar yaptığımız bütün yatırımlar geleceği şekillendirme noktasındaki çaba ve gayretlerimizin sonucu. Öyle inanıyorum ki baharda bambaşka bir Akçakale ile karşılaşacağız. Bu ağaçların, yolların, hizmetlerin Akçakale'ye hayırlı olmasını canı gönülden temenni ediyorum.”

BİHA

YORUM EKLE

banner99