Urfa’ya kar düştü, kar topu oynamaya çıktılar!

Şanlıurfa’da beklenen kar yağışı vatandaşlarda heyecan yaratırken, eline kamerasını alan o anları çektikleri video ile ölümsüzleştirdi. Kimi vatandaş ise kar topu oynamak için kendini sokağa attı. Belediyeler de "Teyakkuz"a geçti.

Urfa’ya kar düştü, kar topu oynamaya çıktılar!
banner2

Türkiye’nin en sıcak illerinin başında gelen Şanlıurfa’da kış mevsiminin başından bu yana dört gözle beklenen ve akşam üstü başlayan kar yağışı devam ediyor.

Kar, her kış olduğu gibi bu kış da Şanlıurfalılar da heyecan ve mutluluk yarattı. Özellikle sosyal medya ve mesaj uygulaması WhatsApp’ta kar ile ilgili yorumlar yapılmaya başlandı. Kar ile ilgili ilk görüntüler de geldi. Kimi otobüste yolculuk ederken kar yağışını ölümsüzleştirdi, kimi sokağa çıktı.

 

Maşuk’ta ise kar yağışının ardından bazı vatandaşların sokağa çıktığı görüldü.


BELEDİYELER TEYAKKUZDA

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ve Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş teyakkuzda olduklarını duyurdu. Başkan Canpolat "Bizler hazırız lütfen sizlerde dikkatli olunuz. İlçemizde beklenen kar yağışı için hazırlıklarımız tamam. Fen İşleri, Çevre Koruma, Temizlik İşleri Ekiplerimiz ve Beyaz Masa Birimimiz 24 saat kesintisiz hizmetinizde olacak. 444 22 63" dedi.

Başkan Kuş da irtibat numarası paylaşarak "Siz hazırlıklı olun, biz hazırız. 2 traktör, 3 pikap, 1 greyder, 2 kepçe, 4 e yolvulukkamyon ve kâr kürüme ile hem tuzlama hem temizleme çalışmalarıyla vatandaşlarımızın hizmetinde olacağız. 110 personelle kar nöbetindeyiz. Bize 444 03 63 nolu telefonla ulaşabilirsiniz" ifadelerine yer verdi.

Kentte kar yağışının sürmesi bekleniyor.

BİHA

YORUM EKLE

banner99