Şanlıurfa İlk Yardım Eğitim Merkezi açıldı

Türk Kızılayı, “Şanlıurfa İlk Yardım Eğitim Merkezi”ni düzenlediği törenle hizmete açtı.

Şanlıurfa İlk Yardım Eğitim Merkezi açıldı
banner1

Türk Kızılayı, Haliliye ilçesine bağlı Ahmet Erseven Mahallesi’nde “Şanlıurfa İlk Yardım Eğitim Merkezi” için açılış programı düzenledi. Açılış programına, Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Kızılay Şanlıurfa Şube Başkanı Dr. Ahmet İnan ve Kızılay çalışanları katıldı.

Programda konuşan Kızılay Şanlıurfa Şube Başkanı Ahmet İnan, “Kızılay’ımız Urfa’da bugün ilk yardım malzemeleri açılışı için buradayız. Kızılay sadece kan hizmetleri değil, Kızılay sadece yardım hizmetleri değil.  Kızılay sosyal alanda, kültürel alanda her türlü hizmeti vermeye devam etmektedir. Hedeflerimiz büyük. Şanlıurfa gelişen bir kent.  Urfa hem genç nüfusuyla hem de jeopolitik konumuyla önemli bir şehir” dedi.

 

KINIK: AMACIMIZ İLK YARDIM MERKEZİ KALMAMIŞ İL VE İLÇE BIRAKMAMAK

Türkiye’nin her yerinde ilk yardım merkezi açmayı hedeflediklerini belirten Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, “Bugün Ramazan ayının bereketiyle Şanlıurfa’mıza bir merkez kazandırıyoruz. İlk Yardım merkezimiz ülkemiz genelinde 25 ilde ve 33’üncüsü olarak faaliyete geçiyor. İlk Yardım toplumca sadece sağlıkçıların değil, bütün insanların bilmesi gereken bir yetenek ve etkinlik. Kızılay olarak bizim asli görevimiz toplumumuzu acil durumlara, afetlere karşı hazırlamak. Hem bireyleri hem topluluklarımızı daha dirençli hale getirmek. İlk yardım kültürü de bunlardan bir tanesidir. Amacımız ilk yardım merkezi kalmamış il ve ilçe bırakmamak. 1000’e aşkın merkezden bahsediyoruz. Her ilimiz, her ilçemiz ilk yardım merkezine kavuşacak” ifadelerini kullandı.

BİHA

YORUM EKLE