Şanlıurfa gazeteci toprağa verildi

Uzun zamandır kanser tedavisi gören Sözcü Gazetesi yazarlarından Şanlıurfalı Bekir Coşkun, memleketinde toprağa verildi.

Şanlıurfa gazeteci toprağa verildi
banner2

Türk basınının usta ismi, Sözcü Gazetesi yazarı 75 yaşındaki Şanlıurfalı Bekir Coşkun, defnedildi. 

Solunum durması nedeniyle götürüldüğü Ankara Şehir Hastanesinde hayatını kaybeden Coşkun, dün Ankara'da düzenlenen cenaze töreninin ardından bugün memleketi Şanlıurfa'ya getirildi.  Karaköprü İlçesine bağlı Tülmen Mahallesi’nde kılınan cenaze namazının ardından Coşkun,  toprağa verildi. 

Tülmen'de düzenlenen merasime Coşkun'un yakınları ve sevenlerinin yanı sıra CHP Şanlıurfa İl Başkanı Hayrettin Cidir ve partililer de katıldı. 

BEKİR COŞKUN KİMDİR?

1945’te Şanlıurfa’da memur bir babanın çocuğu olarak dünyaya gelen Bekir Coşkun, Ankara’da Yüksek Gazetecilik Okulu’ndan mezun oldu. 1974'te mesleğe foto muhabiri olarak başlayan ardından emniyet ve parlamento muhabirliği yapan Bekir Coşkun, Günaydın Gazetesi’nde Dokuzuncu Köy adlı köşede yazarlık yaptı. 1987'de Sabah Gazetesi’nde Onuncu Köy başlıklı köşesini yazmaya başladı. 1993’te Hürriyet Gazetesi'nde geçen Coşkun, 2009 yılında Habertürk'e geçti. 2010 yılında Cumhuriyet gazetesiyle anlaşan Coşkun, 14 Mart 2014'te Sözcü'deki ilk yazısını yazdı. 2017 yılı Ekim ayında kanser tedavisi nedeniyle yazılarına ara veren Bekir Coşkun, o tarihten bu yana sağlığı el verdiği sürece Sözcü gazetesindeki köşesinden okurlarıyla buluşmayı sürdürüyordu.

BİHA

YORUM EKLE

Destekten TR

Destekten TR