Şanlıurfa’dan 6 öğrenci Türkiye 1’incisi oldu

Türkiye’de en fazla öğrenci nüfusuna sahip Şanlıurfa’da Özel İlgi Okullarında bu yıl Okulistik deneme sınavlarında Türkiye genelinde 6 öğrenci 1’inci olma başarısını gösterdi. 

Şanlıurfa’dan 6 öğrenci Türkiye 1’incisi oldu
banner1

Türkiye genelinde 24 Mart 2021 tarihinde gerçekleştirilen Okulistik Deneme Sınavının sonuçları açıklandı. Türkiye’de 100 bin öğrencinin katıldığı deneme sınavında Şanlıurfa’da Özel İlgi Okulları ilkokul 3. ve 4. sınıf öğrencilerinden toplam 6 başarılı öğrencisiyle Türkiye 1.’si olarak çıktı. Türkçe, matematik, fen bilimleri, hayat bilgisi, sosyal bilgiler ve İngilizce derslerine ait eğitim içeriklerinin bulunduğu Okulistikte sınavında başarı gösteren Rahime Elif Leylak, Mehmet Eren Melik, Mustafa Alkap, Tarık Abuzer Kaplan, Hatice Elif Akyel ve Muhammed Enis Öztoprak isimli öğrenciler, okul yönetim tarafından ödüllendirildi.

Okulistik sınavlarında 6 öğrencileriyle Türkiye birinciliğine imza atmanın gururunu yaşadıklarını kaydeden okul yönetim şu ifadelere yer verdi.

’’Bilindiği gibi tüm dünyada can almaya devam eden koronavirüs salgını nedeniyle Mart 2020’den beri ülkemiz çok ciddi bir salgınla karşı karşıya kaldı. Ülkemiz salgın sürecinde özellikle eğitim çok ciddi etkilendi. Ancak İlgi Okulları olarak geliştirdiğimiz yeni stratejiler, yeni yöntem ve tekniklerle bu süreci çok başarılı bir şekilde yönettik. Tamamen bağımsız yapılan Türkiye geneli ölçme değerlendirme sınavlarıyla bu başarımızı kanıtlamış olduk. İlgi Okulları olarak her zaman öğrencilerimizin ve velilerimizin yanında olacağız.’’

BİHA

YORUM EKLE