Şanlıurfa’da yüzlerce kişiye iş imkanı sağlanacak!

Karaköprü Belediyesinin vatandaşlara istihdam sağlamak için OSB’de kazandıracağı fabrikanın yapım çalışmaları sürerken, tamamlandığında yüzlerce kişiye iş kapısı olacak.

Şanlıurfa’da yüzlerce kişiye iş imkanı sağlanacak!
banner2

Şanlıurfa Valiliği koordinesinde gerçekleştirilen istihdam atağı programı kapsamında Karaköprü Belediyesinin şehre kazandıracağı fabrikanın yapımı için çalışmalar sürüyor. Organize Sanayi Bölgesinde kazandırılacak olan fabrika, ayakkabı üretimi sektörüne hizmet edecek ve yüzlerce vatandaş için istihdam oluşturacak.

Fabrikada zemin çalışmaları tamamlanırken, hazır kolonların yerleştirilmesi, iç ve dış dizaynının tamamlanmasıyla birlikte önümüzdeki aylarda hizmete hazır hale gelecek.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, rutin belediyecilik faaliyetlerini yürütürken vatandaşların istihdamını da düşünmek zorunda olduklarını belirterek Şanlıurfa’da başlatılan istihdam atağına fabrika yaparak destek verdiklerini söyledi.

Baydilli fabrika projesi için şunları söyledi:

“Bizim bu şehre sadece belediye hizmeti borcumuz yok aynı zamanda şehri kalkındırma borcumuz da bulunuyor. Tabi ki rutin belediyecilik çalışmalarımızla vatandaşlarımıza hizmet ediyoruz ancak vatandaşımızın istihdamı da çok önemli bir konudur. Bu konuda kamu kurumları olarak kayıtsız kalmadık ve şehrimize yeni fabrikalar kazandırma projesini hayata geçirdik.

Şu anda çalışmaları Organize Sanayi Bölgesinde bir fabrikamızın yapım çalışmaları devam ediyor ve bu yıl içinde bitirip faaliyete girmesini hedefliyoruz. İnşallah kuracağımız fabrika ile birçok gencimiz, vatandaşımız iş sahibi olup ailesini geçindirecek, bunun yanında Şanlıurfa da bizim ve diğer kurumlarımızın yapacağı fabrikalarla bir üretim merkezi haline gelecek. Fabrikamız Şanlıurfa’ya ve ilçemize şimdiden hayırlı olsun.”

Baydilli fabrikanın bir an önce bitirilmesi için de yüklenici firmaya talimat verdiklerini ve en kısa sürede tamamlanacağını sözlerine ekledi.

BİHA

 

 


YORUM EKLE

banner99