Eyyübiye’de toplu açılış töreni

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, yarın yapılacak toplu açılış törenine tüm vatandaşları davet etti.

Eyyübiye’de toplu açılış töreni
banner1

EYYÜBİYE -Eyyüp Cenap Gülpınar Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, Eyyübiye Sera Kent, üç mahallede park ve iki halı sahanın hizmete sunumu münasebetiyle düzenlenen toplu açılış töreni, yarın saat 19.00’da Selçuklu Mahallesi’ndeki eski hayvan pazarı yerinde inşa edilen yarı olimpik yüzme havuzu önünde yapılacak.

Kavurucu yaz sıcaklarının yaşandığı Şanlıurfa’da özellikle çocukların ve gençlerin en büyük talebi olan yüzme havuzlarından biri daha Eyyübiye ilçesinde hizmete sunulacak. Gençlik ve Spor Bakanlığı koordinesinde, Spor Toto Teşkilatı’nın katkılarıyla Eyyübiye Belediyesi tarafından Selçuklu Mahallesi’nde yaptırılan Eyyüp Cenap Gülpınar Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu, 1200 metrekarelik kapalı alana sahip.

Engelli vatandaşların kullanımına uygun şekilde inşa edilen yüzme havuzunda, iki ayrı soyunma odası, duş locaları ve lobi gibi alanlar bulunuyor.

Haftanın bir günü temizlik ve genel bakım için kapalı olacak yüzme havuzu, farklı günlerde kadınlar ve erkekler için açık olacak.

Nüfusu 400 bini bulan ve en büyük sorunu istihdam olanaklarının yetersizliği olan Şanlıurfa’nın merkez Eyyübiye ilçesinde, alternatif istihdam alanları oluşması amacıyla sinerji yaratmayı hedefleyen Eyyübiye Sera Kent Projesi, 2021 yılında uygulamaya konuldu.

GAP Bölge Kalkınma İdaresi ve Tarım Orman İl Müdürlüğü işbirliğinde hayata geçirilen proje, Eyyübiye Belediyesi’ne ait 55 dönümlük alanda uygulanıyor.

BİHA

 

 


YORUM EKLE

banner99