Şanlıurfa'da yeni bir platform kuruldu

Şanlıurfa’da bir araya gelen bir grup, “Urfa Düşünce Platformu” adıyla yeni bir platform kurdu.

Şanlıurfa'da yeni bir platform kuruldu
banner1

Gazeteci Mehmet Emin Kuş ile Gençlik Vizyonu Derneği Başkanı Mustafa Pakır öncülüğünde ve Güneydoğu Medikalcilar Derneği Başkanı Ahmet Bulut, İnsed Şanlıurfa Derneği Başkanı Mustafa Ezher, Eğitimci Yunus Çoban'ın desteleriyle 'Urfa DÜşünce Platformu' kuruldu.

Platformun, Urfa’nın özgürlük, demokratik ve insan haklarına saygılı her türlü konu ve işleyişin takibi, kontrolü ve fikir üretme konusunda çalışmalar yapılması, yaşanılabilir bir memleket özlemi adına kurulduğu kaydedildi.

Platformun amacına değinene grup üyeleri, amaçlarını şöyle sıraladı:

"Tamamen toplumsal sorumluluk taşıyarak hareket edecek. Hiçbir ticari amaç gütmeden toplumun sorunlarına çözüm bulmaya yönelik, fikir, düşünce ve öneriler... Çözüm önerileri sunmak, sorunları dile getirmek, yol göstermek, doğruları savunup yanlışları eleştirmekten ibaret bir platform olacak... Siyasetin düzgün yapılmasını sağlamaya çalışmak, projeleri takip etmek, şehrin gelişmesine katkıda bulunmak, eğitim, hak, hukuk, adaletin gelişmesi için çaba sarf etmek. Siyasi partiler, kurumlar ve bürokrasi ile halk arasında köprü olmak. Doğruları savunup yanlışları eleştirmek, yol göstermek, öneriler sunmak..."

"Okuyan, yazan, düşünen herkesten faydalanmak istiyoruz" diyen Platform Genel Koordinatörü Mehmet Emin Kuş, üye olmak isteyenleri beklediklerini söyledi.

BİHA

YORUM EKLE