Şanlıurfa’da sera kent kuruluyor

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuşun seçim vaatleri arasında yer alan "Sera Kent" için ilk somut adım atıldı. Başkan Kuş, projenin ortaklığı için Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik ile görüştü.

Şanlıurfa’da sera kent kuruluyor
banner2

Eyyübiye Belediyesi, üretimde yeni bir projeye imza atıyor.         

Şanlıurfa’da dezavantajlı ilçe olarak gösterilen Eyyübiye’de, mevsimlik işçi sayısı da oldukça fazla. İlçede her yıl binlerce kişi ailesiyle beraber mevsimlik işçi olarak başka illere göç etmek zorunda kalıyor. Bu göç beraberinde eğitim, sağlık ve sosyal yaşamda pek çok problemi de beraberinde getiriyor.

İlçede mevsimlik işçi sorununu azaltmak, üretimde güvenilir ve kaliteli bir adres oluşturmak ve istihdam sağlamak için projelere yönelen Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, seçim vaatleri arasında yer alan “Sera Kent” projesini hayata geçirmek için harekete geçti.

Projeyi Harran Üniversitesi ortaklığıyla hayata geçirmek isteyen Başkan Kuş, beraberinde meclis üyeleri ile birlikte Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik ile görüştü. Toplantıda projenin ön görüşmesi yapıldı.

Konuya dair açıklama yapan Başkan Kuş, “Üniversitemizin de katkılarıyla hayata geçirmeyi planladığımız dev projemizle ilk etapta 3600 kişiye istihdam sağlamayı hedefliyoruz“ dedi.

SERA KENT NEREDE KURULACAK?

Proje için henüz belirlenmiş bir alan olmadığı ancak 2 yer üzerinde görüşmelerin sürdüğü öğrenildi. Yer tahsisi sağlandığında proje taraflarının lansman toplantısı ile bir duyuru yapacakları belirtildi.

BİHA

YORUM EKLE