Şanlıurfa'da Sanat Atölyesinin açılışı yapıldı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, her yaştan vatandaşın zamanlarını güzel bir şekilde geçirmelerini sağlamak amacıyla geleneksel kültürü yaşatmak için harekete geçti.

Şanlıurfa'da Sanat Atölyesinin açılışı yapıldı
banner2

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Dairesi Başkanlığı'nın da girişimleriyle hayata geçirilen 'Sanat Atölyesi'nin açılışı gerçekleştirildi.

Açılışa, Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül başta olmak üzere AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Mahmut Güneş, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ak Parti Grup Başkanvekili Faruk Bayuk, AK Parti Karaköprü İlçe Başkanı Sait Ağan, AK Parti Haliliye İlçe Başkanı Süleyman Aksu, Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyüpoğlu da katılım sağladı.

 BEYAZGÜL: KENDİNİZE AİT BİR ESER YAPABİLİRSİNİZ

Açılış kurdelasının kesilmesinin ardından etkinlik alanına geçen Beyazgül ve beraberindekiler, Sanat Atölyesi bünyesinde bulunan yağlı boya resim, kara kalem resim, tezhip sanatı, ebru sanatı, ahşap oymacılık, çocuk resim alanı pastel boya, çinicilik ve seramik sanatı ve Hüsn-i Hat sanatlarını dikkatle izledi. Beyazgül ve Milletvekili Mehmet Ali Cevheri önlüklerini giyerek Ebru ve Ahşap oymacılık sanat stantlarının başına geçti. Renkli görüntülere sahne olan Sanat Atölyesindeki kurslara her yaştan vatandaşlar katılarak kendine ait bir eser yapabilecek.

 KÜLTÜR - SANATLA DOLU ETKİNLİKLER

Sanat Atölyesinde gençlerimize hizmet verecek yeni bir ortamda pandemi şartlarına da riayet ederek Kültürel etkinliklerimize devam edeceklerini belirten Beyazgül, "Sanat sokağı alanlarımızı genişleterek yeni lokasyonu hizmete açarak "Sanat ve Müziği" harmanlayarak hem göze hem de kulağa hitap eden güzellikleri gençler için sunuyoruz. Kültür ve Turizm Dairesi Başkanlığımız bünyesinde hizmet verecek olan ''Kültür ve Sanat Atölyesi'' haftanın her günü sergi ve belirlenen günlerde atölye çalışmaları ile Büyükşehir ile her yerde sanat sloganıyla hayata geçirilmiş ve Şanlıurfa halkının hizmetine sunulmuştur.Diğer yandan tüm dünyayı etkisi altına alan COVİD-19 salgını nedeniyle hijyen kuralları düzenlediğimiz etkinliklerde önemli rol oynuyor. Etkinliklere katılacak çocuk ve gençlerin sağlığı ön planda tutularak gereken tüm tedbirler de hassasiyetle alındı. Maskesi olmayanların alana giremeyeceği gibi HES kodu olmayan da etkinlik alanlarından faydalanamayacak. Her atölye, çalışma öncesi ve sonrası dezenfekte edilecek.  Etkinliklerde Temizlik, maske ve mesafe kuralından taviz verilmeyecek" dedi.

Sanat Atölyesinde farklı sanat dallarındaki eğitimler Ebru sanatında Alper Çiftçi, Seramik ve Çinicilik sanatında Gani Hartavi, Hüsn-i Hat sanatında Celal Çiriş, Tezhip sanatında Nuray Savaşlı, Çocuk Resim sanat kolunda Necmi Kaya ve Yağlı Boya-Kara Kalem; Mehmet Gemalmaz gibi uzman eğitmenler tarafından veriliyor.

BİHA

YORUM EKLE