Büyükşehirde 1.5 milyon TL'lik tasarruf: Kendi çiçeğini üretiyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Akçakale ilçesindeki çiçek ve fidan üretim merkezini ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Büyükşehirde 1.5 milyon TL'lik tasarruf: Kendi çiçeğini üretiyor
banner2

Büyükşehir Belediyesi Basın Biriminden gelen yazılı metine göre; kendi asfaltını, betonunu, kilitli parke taşını üreten Büyükşehir Belediyesi bu kez de daha önceden satın aldığı çiçekleri kendi öz kaynaklarıyla Akçakale'deki fidanlıkta üreterek çiçek 1.5 milyon TL tasarruf sağlıyor.“1.5 MİLYON TL CİVARINDA TASARRUF SAĞLIYORUZ”

Akçakale'deki fidan, bitki ve çiçek üretim merkezi ile beraber Büyükşehir Belediyesi olarak 1.5 Milyon TL civarında yıllık tasarruf sağladıklarını dile getiren Beyazgül, “Akçakale Fidanlığımızı ziyarete geldik. Burada fidan, çiçek üretimi ve çiftçilerimiz için bitki üretimi yapmaktayız. Kendimize yetecek kadar Büyükşehir Belediyesi gerek orta refüjlerde gerek ise park bahçelerde kendimize yetecek kadar fidanımızı üretiyoruz''  dedi.''ZAMAN İÇERİSİNDE BATIYA FİDAN VE ÇİÇEK SATACAK DURUMA GELECEĞİZ''

Beyazgül, şöyle devam ett:

''Ancak bugün yeniden Park Bahçeler Daire Başkanlığımızın ekibi ile istişare ettiğimiz de şunu gördüm, bölgeye yetecek kadar fidan üretim potansiyelimiz oluşacak, inşallah biz Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgesinin belki de zaman içerisinde Batıya da fidan ve çiçek satma durumuna geleceğiz. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi şuanda bununla 1.5 Milyon civarında yıllık tasarruf sağlamaktadır. Emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Çok kaliteli ve değerli fidanlarımız, çiçeklerimiz üretilmektedir, tabi Şanlıurfa’nın doğası, iklimi buna çok müsait inşallah tesisleri büyüteceğiz."

BİHA

YORUM EKLE