Şanlıurfa'da oto galericiler, yıkılan sitede açıklama yaptı

Şanlıurfa'da oto galericiler sitesi esnafı, mağdur olduklarını öne sürerek yıkılan dükkanların başında basın açıklaması yaptı.

Şanlıurfa'da oto galericiler, yıkılan sitede açıklama yaptı
banner1

Şanlıurfa'da uzun süre gündemden düşmeyen ve geçtiğimiz günlerde yıkılan oto galericiler sitesinde esnaf, yıkılan dükkanların bulunduğu yerde açıklama için bir araya geldi.
 


 

Mağdur olduklarını ve sorunlar yaşadıklarını öne süren yaklaşık 100 esnaf, çözüm talep etti.
 


 

'YERİMİZ BULUNMADIĞINDAN ŞEHİR İÇİNDEYİZ'

Burada esnaf adına konuşan Murat Ağaç, yer bulamadıkları için kent merkezindeki bina altlarında çalışmaya devam ettiklerini belirterek, “Mağdur olan 200 esnaf arkadaş adına toplanmış ve mağduriyetimizi dile getirmek istiyoruz. Tarafımızdan valiliğe, belediye başkanına, ilgili kooperatife başvuruda bulunmuş ise de sadece 296 iş yeri yapıldığı belirtilmiştir. Bizlere de ye verilmemiştir. Geldiğimiz aşama kendilerine yer verilen galericiler taşınmış ancak biz 200 üzerinde esnaf şehir içinde dağınık bina altında eski yerlerimizde işimize devam etmek zorunda kaldık. Yerimiz bulunmadığından dolayı şehir içinde bulunmaktayız. İdarecilere arzımız, bina altında ve Şanlıurfa’nın değişik yerlerinde dağınık olarak faaliyet gösteren kooperatif çatısı altında olan 200 üzerinde esnafın acilen yer tahsisi ile biz esnafın mağduriyeti giderilmelidir” dedi.
 


 

BİZDE DE YAPILSIN

Yine esnaf adına söz alan Şükrü Çelikkol ise “Biz de insanları mağdur etmek rahatsız etmek istemiyoruz. Biz de yeni yapılan galeride yer istiyoruz. Sadece mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz. Örnek veriyorum; Kızıltepe bir ilçe, iki tane sitesi var. Adıyaman küçük bir il iki site yapılmış üçüncü sitenin yapımı başlamış orada. Gaziantep Büyükşehir dördüncü siteyi bitirmiş beşinci sitenin yapımına başlamış. Neden bizde de iki tane üç tane site olmasın? Bizde büyükşehiriz bizde de yapılsın” sözlerine yer verdi.

BİHA

YORUM EKLE

banner99