Şanlıurfa’da il genelindeki projeler istişare edildi

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün ev sahipliğinde istişare toplantısı gerçekleşti.

Şanlıurfa’da il genelindeki projeler istişare edildi
banner2

ŞANLIURFA- Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün ev sahipliğinde, siyasi parti il başkanları, meslek odaları temsilcileri ve iş insanlarının katılımıyla bir istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Bir otelde gerçekleştirilen toplantıya, Vali Abdullah Erin, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Vali Yardımcısı ve Haliliye Kaymakamı Metin Esen, AK Parti İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, CHP İl Başkanı Hayrettin Cıdır, MHP İl Başkanı Mahmut Güneş ve yaklaşık 200 iş insanı katıldı.

İl genelindeki altyapı, sanayi, tarım, turizm, istihdam, gençlik ve spor başta olmak üzere ekonomik ve sosyal kalkınmaya yönelik fikir ve projelerin sağlam ve güçlü bir vizyonla ele alınması, stratejik projelerle ilgili fikir alışverişi yapmak üzere düzenlenen toplantı, Akçakale sınırında şehit düşen Mehmetçikler için saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, “Bugün, gerçekleştirdiğimiz çalışmaları sizlerle istişare ederek gözden kaçırdığımız hususlar varsa tamamlamak istedik” diyerek, toplantının hayırlara vesile olmasını diledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül de üç Mehmetçiğin şehadetinden duyduğu üzüntüyü dile getirerek, “Bu topraklarda yaşamanın bedel ödemeyi gerektirdiğini biliyoruz. Geçmiş tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum” dedi.

Sanayicinin, iş insanının güçlü olduğu şehirlerin de güçlü olduğunu ifade eden Beyazgül, sanayicinin güçlendirilmesi, iş ve ticaret hacminin gelişmesi için belediye olarak verdikleri desteklere dikkati çekti.

Şanlıurfa’nın mevcut durumu, ağırlı olarak ekonomisi ve sanayideki gelişmeler, tarım ve turizm başta olmak üzere belediyecilik hizmetleriyle gençlik ve spor konularının gündeme geldiği toplantıda, il genelinde sürdürülen ve planlanan çalışmalar hakkında katılımcılara bilgiler verildi.

Gece geç saatlere kadar devam eden toplantıda, katılımcıların dile getirdiği sorunlara çözüm üretilirken, ifade edilen proje ve fikirler de istişare edildi.

BİHA


YORUM EKLE