Şanlıurfa’da eTwinning projesi yürütülüyor

Şanlıurfa’da görev yapan üç öğretmen, “English With Great Activities” eTwinning Projesi ile yabancı dil öğretiminde yeniliklere imza atıyor.

Şanlıurfa’da eTwinning projesi yürütülüyor
banner1

Kuruculuğunu Ceylanpınar İMKB Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Duygu Kubur’un yaptığı, Eyyübiye Vergili Hüseyin Yüksel Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Ebru Egyar’ın ve Suruç Vali Ziya Çoker Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Seda Nur Çitci’nin ortakları olduğu “English With Great Activities” eTwinning projesi Türkiye genelinde 10 öğretmen ve 50 öğrenci ile birlikte yürütülüyor.

Projeyle ilgili yapılan açıklamada, proje kapsamında İngilizce öğreniminde klasik yöntemlerin dışına çıkılarak, yaparak ve yaşayarak İngilizce öğrenildiği belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:

“İngilizceye olan ön yargıları kırıp, kendi penceremizden İngilizce diyoruz.Projemiz, öğrencilerin yaparak ve yaşayarak öğrenmesini temel alıp, aynı zamanda dilin dersin ötesinde bir anlayışla öğretilmesini hedeflemektedir. Eğlenceli ve öğretici etkinliklerle dolu olan projemiz, öğrencilerin dil öğrenimindeki bariyerlerini yıkmayı hedeflemektedir.

Proje ortak ürünleri olarak ortak okullarımız ile beraber hayvan sevgisi ile ilgili şiir yazılmıştır. Hayvanlarla ilgili slogan hazırlanmış ve 5.sınıf öğrencileri ile beraber bir e book hazırlanmıştır.”

BİHA

 

YORUM EKLE

banner99