Töre cinayetinde iddianame hazırlandı

Mersin’de töre cinayetine kurban giden Şanlıurfalı İrem Bahçe’nin (17) şüphelileri hakkında hazırlanan iddianame mahkeme tarafından kabul edildi.

Töre cinayetinde iddianame hazırlandı
banner1

Olay, 7 Kasım 2019 tarihinde Mersin’in Yenişehir ilçesine bağlı Bahçelievler Mahallesi'nde meydana gelmişti. İrem Bahçe isimli genç kız evlerinin banyosunda babasına ait ruhsatsız silahla başından vurulmuş halde bulundu. Hastaneye kaldırılan ve 5 aylık hamile olduğu öğrenilen Bahçe, doktorların tüm çabasına rağmen hayatını kaybetmiş ve sezaryenle alınan bebeği de daha sonra yaşama tutunamamıştı. Genç kızın cenazesi, daha sonra yapılan otopsi işlemlerinin ardından memleketi Şanlıurfa’da toprağa verildi.

Olayın ardından soruşturma başlatan emniyet güçleri, yaptığı araştırma sonucunda; amcasının oğluyla nişanlandığını ve daha sonra bu nişanın bozulduğunu belirledi. Hamile olduğu ortaya çıkan genç kızın, ailesi tarafından intihara zorlandığı ancak daha sonra ağabeyi tarafından öldürüldüğü iddia edildi.

 

İTİRAF ETTİ

Olayın ardından gözaltına alınan ve tutuklanan aile bireyleri İrem'in tabancayla intihar ettiğini savundu. Fakat ağabeyi Mehmet Ali Bahçe ifadesinde, kardeşini öldürdüğünü ve aile meclisi kararıyla cinayeti işlediğini itiraf etti.

 

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET İSTENDİ

Şüpheliler hakkında hazırlanan iddianame Mersin 9'uncu Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. İddianamede şüphelilerden anne, baba ve 2 ağabey hakkında 'akrabaya karşı kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet, 3 amcası hakkında da 'kasten öldürme' suçundan müebbet hapis cezası talep edildi.

Yargılanmanın önümüzdeki günlerde devam edeceği öğrenildi.

BİHA

 

 

 

 

YORUM EKLE

banner99