Şanlıurfa'da ‘Akıllı Bisiklet’ projesi hayata geçiyor

Büyükşehir Belediyesi, Lansman Proje Tanıtım Toplantısında gündeme getirilen “Akıllı Bisiklet Yolu” projesini hayata geçiriyor.

Şanlıurfa'da ‘Akıllı Bisiklet’ projesi hayata geçiyor
banner2

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Türkiye’nin en genç nüfusuna sahip Şanlıurfa'da yapılması planlanan bisiklet yolları ve akıllı bisikletlerin kente çok yakışacağını söyledi. Beyazgül, “Ne vaat ettiysek birer birer hayata geçiriyoruz. Şanlıurfalıların emanetine ilk günkü gibi sahip çıkıyoruz” dedi.

İLK UYGULAMA GAP VADİSİ 3. ETAPTA HAYATA GEÇİYOR

Büyükşehir Belediyesi Etüt-Proje Daire Başkanlığınca hazırlanan projenin ilk etabı GAP Vadisi 3. Etap parkı içinde 1970 metre uzunluk 4600 metrekare alan üzerinde yapılacak. Etaplar halinde hazırlanan çalışmaların tamamlanmasının ardından “Akıllı Bisiklet Projesi” için 20 adet bisiklet 20 adet park yeri, 1 adet kiralama terminali oluşturulacak. Bisiklet kiralamak isteyenler web site, iOS ve Android telefonlara uyumlu uygulama üzerinden Urfa Kart, abonman kartı ve kredi kartı ile kiralayabilecekler. Arzu eden kendisine ait bisikleti de kullanabilecek.

BİHA

YORUM EKLE

banner99