Büyükşehir’de 155 araç yenilendi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi BELSAN A.Ş.’deki yıpranmış ve kilometresi yüksek araçları değiştirdi.

Büyükşehir’de 155 araç yenilendi
Destekten TR

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz yıl kiralama bedeli karşılığında satın aldığı 226 araçtan 155’ini 2021 model araçlarla değiştirerek hem araçların piyasa ömrünü uzattı hem de bakım onarım ve diğer masraflarından tasarruf etti.

Büyükşehir Belediyesi, yenilikçi yaklaşımlarıyla teknolojik ve tasarruf tedbirleri kapsamında Şanlıurfa’ya kazandırmaya devam ediyor. Bu kapsamda geçtiğimiz yıl Ocak ayında alınan 226 araç içerisinden 155’i revize edilerek yerine sıfır araçlar BELSAN A.Ş.’ye kazandırıldı.

Araç filosu tanıtım programında konuşan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, “Hem sıfır araçları aldık hem ikinci el araçlarımızı verdik üstüne de bir miktar üst para aldık Şanlıurfa'mız için hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Filo indiriminden faydalanılarak böyle bir değişimin yapıldığını söyleyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, konuşmasına şöyle devam etti:

“Yine burada emeği geçen ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Güzel bir pazarlık yaptılar şunu da ifade edebilirim ki bu iş bir ticaret, her iki taraf da bu durumdan memnun. Bu durumdan kazançlı çıkan Şanlıurfa oldu. Hem ikinci el araçlarımızı değiştirdik yenilerini aldık hem de üstüne para aldık.’’

Otomotiv Firması Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Odabaşı ise yaptığı konuşmada yapılan anlaşmanın Şanlıurfa’ya hayırlı ve uğurlu olmasını dileyerek, “Büyükşehir Belediye başkanımızı tebrik ediyorum yeni araçların Şanlıurfa’ya hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

BELSAN A.Ş. garajında düzenlenen teslim törenine Beyazgül'ün yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Ahmet Kaytan, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ferit Dağdeviren, BELSAN A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Başak, BELSAN A.Ş. Genel Müdürü Levend Çelik ve teknik heyet katıldı.

BİHA

YORUM EKLE

Destekten TR

Destekten TR