‘Şanlı’ unvanının verilişinin 38’inci yıl dönümü törenle kutlandı

Kurtuluş Savaşı'nda gösterilen kahramanlıktan dolayı, Urfa'ya TBMM tarafından "Şanlı" unvanının verilişinin 38'inci yıl dönümü törenle kutlandı.

‘Şanlı’ unvanının verilişinin 38’inci yıl dönümü törenle kutlandı
banner2

TBMM tarafından Urfa’ya “Şanlı” unvanı verilerek, adının Şanlıurfa olarak değiştirilmesinin 38. Yıl dönümü münasebetiyle, Osmanbey’deki Yeni Şehitlikte çelenk sunma töreni düzenlendi.

Yeni Şehitlik’te düzenlenen törene; Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, 20. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Oktay Ağbuga katıldı.

Kamu kurum idare amirleri, şehit aileleri derneği ve gaziler derneğinin katılımıyla gerçekleştirilen program ilk olarak saygı atışı akabinde şehitlerin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Programda tüm Şanlıurfalıların Şanlı unvanının 38. yılını kutlayan Vali Ayhan şu ifadeleri kaydetti.

 “Büyük bir özveriyle, canlarını siper ederek gözlerini dahi kırpmadan kararlılıkla Fransızları şehrimizden çıkaran Urfa halkı; hiçbir zaman düşmana, zorbalığa, sömürüye boyun eğmemiştir; eğmeyecektir de. Halkımızın Kurtuluş mücadelesinde gösterdiği bu şanlı direnişe uygun şekilde, şehrimizin adı Şanlıurfa ilan edildi. 7 Nisan 2016’da da TBMM genel kurulunda oy birliğiyle şehrimize istiklal madalyası verildi. Bu sürece katkısı olan herkese sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz.

Kurtuluş mücadelesinde gösterilen birliktelik ruhuna uygun olarak bizler de bugün atalarımıza yakışır şekilde çabalamaya; vatanımızı, milletimizi yüceltmeye devam ediyoruz. Son nefesimize kadar da İnşallah devam edeceğiz. İstikrar ve refah içinde, şehrimizi büyüteceğiz, geliştireceğiz. Bunu hepimiz el ele, gönül gönüle yapacağız. Bundan hiç kuşku duymuyorum. Gece gündüz, bu gayemizi gerçekleştirmek adına çalışıyoruz” ifadesini kullandı.

BİHA


YORUM EKLE