Beyazgül: Urfa halkı yüksek bir şuurla destan yazdı

Büyükşehir Belediye Başkanı Beyazgül, Urfa’ya “Şanlı” unvanının verilişinin 38’inci yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Beyazgül: Urfa halkı yüksek bir şuurla destan yazdı
banner2

ŞANLIURFA -Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Urfa’ya “Şanlı” unvanının verilişinin 38. Yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Beyazgül mesajında, “Şanlıurfa, maziden atiye şanına yaraşır bir duruş sergilemiş, cesur Urfalılar bundan bir asır önce topraklarına göz dikenlere karşı canları pahasına vatanına, toprağına ve bayrağına sahip çıkmıştır.

11 Nisan 1920’de kısıtlı imkânlarla işgalcileri vatan topraklarından püskürterek şanlı bir tarih yazan Urfa halkı, Kurtuluş Savaşı’nda gösterdiği kahramanlıklar neticesinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından önce 1984’te “Şanlı” unvanını almıştır. Şanlıurfa’ya 2016 yılında da “İstiklal Madalyası” tevdi edilmiştir.

Peygamberler şehri Urfa’mıza verilen “Şanlı” unvanının 38. yıl dönümünü yâd ettiğimiz bu günde dönemin en güçlü ordularına karşı cesur Urfa halkı, yüksek bir ruh ve şuurla unutulmaz bir destan yazmıştır.

Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Urfa’nın evlatlarına verilen bu kadirşinaslık tarih boyunca bir taç olarak şerefle taşınacaktır. 1984 yılında ilimize verilen Şanlı unvanının tekrar hayırlı olmasını diliyor, o dönem kahramanca vatan savunmasında canını ortaya koyarak ebediyete irtihal eden şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum” ifadesini kullandı.

BİHA

 


YORUM EKLE