Sağlık çalışanlarına müjde! Süre uzatıldı

Sağlık çalışanlarının kamu misafirhanelerinden ücretsiz yararlanma süreleri uzatıldı. Karar, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Sağlık çalışanlarına müjde! Süre uzatıldı
Destekten TR

Yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele eden sağlık çalışanlarının misafirhanelerde ücretsiz konaklamaya devam edecek.

31.05.2020 tarihli 2583 Sayılı Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'de yayımlamdı. Buna göre sağlık personellerinin misafrihanelerden ücretsiz yararlanma süresi 31.08.2020 tarihine kadar uzatıldı.

Karar, Resmi Gazete'de "Sağlık personelinden mesai kaybını önlemek, zaman tasarrufu sağlamak ve yapılacak çağrılara süratle icabet etmek amacıyla görevli olduğu sağlık kuruluşuna yakın misafriahane ve konaklama amaçlı kullanılan kamu sosyal tesislerinden eğitim ve dinlenme tesisleri hariç olmak üzere yararlanmak isteyenler ile görevli olduğu sağlık kuruluşlarından başka bir yere görevlendirilenler, mezkur tesislerden yaralanmada, 31.08.2020 tarihine kadar -bu tarih dahil- 4736 sayılı Kanunun 1. maddesinin birinci fıkrası hükmünden muaftır" ifadeleriyle yer aldı.

Karar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yürürlüğe girdi.

BİHA

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2020, 12:42
YORUM EKLE

Destekten TR

Destekten TR