Sağlık Bakanından Bilim Kurulu Toplantısı Sonrası Açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklama yapıyor. Koca, "Türkiye bu sınavdan şu ana dek yüzünün akıyla çıktı. Bizi bu noktaya, tedbirlere uyum ve titizlik getirdi" ifadelerini kullandı. Koca ayrıca, yoğun bakımdaki hastalarda vefat oranının yüzde 58'den 10'a, entübe hastalardaki vefat oranının ise yüzde 74'ten yüzde 14'e gerilediğini açıkladı.

Sağlık Bakanından Bilim Kurulu Toplantısı Sonrası Açıklama
Destekten TR

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklama yapıyor. Koca'nın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

83 milyon hep birlikte elde ettiğimiz başarının bazı nedenlerini ve önemli detaylarını paylaşmak istiyorum.

Türkiye Yüzünün Akıyla Çıktı

Erken tedbir aldık, 83 milyon hep birlikte bir başarı elde ettik. Türkiye bu sınavdan şu ana dek yüzünün akıyla çıktı. Bizi bu noktaya, tedbirlere uyum ve titizlik getirdi.

Test uygulamamız sonuç verdi, filyasyonu da başarıyla uyguluyoruz. Hastanede tedavi olması gereken hiçbir kişiyi eve göndermedik.

Entübede Vefat Oranı Yüzde 14'e Geriledi

Yoğun bakımdaki hastalarda vefat oranımız yüzde 58'den 10'a, entübe hastalardaki vefat oranımız yüzde 74'ten yüzde 14'e geriledi.

Önümüzdeki günler eski günlerin aynısı olmayacaktır. Başarı, tedbirleri terk edeceğimiz bir başarı değildir. Günlük koronavirüs tablosunda yeni vaka sayısı henüz sıfır değildir. Aramızda halen virüsü taşıyan insanlar var.

Haber7

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2020, 17:46
YORUM EKLE

Destekten TR

Destekten TR