Urfa'da günlük 40 bin maske üretiyorlar

Ceylanpınar’da bir tekstil firması günlük 40 bin maske üretimi yapıyor.

Urfa'da günlük 40 bin maske üretiyorlar
Destekten TR

Küresel bir salgın haline gelen, önce Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan sonrasında dünyanın çeşitli coğrafyalarında etkisini gösteren yeni tip koronavirüs salgını ile mücadelede çok önemli bir yere sahip olan tıbbi maske üretimi, tüm ülkede olduğu gibi Ceylanpınar’da da ilk günden üretim son hızıyla devam ediyor.

İlçede faaliyet gösteren POSKIRAN Tekstil’in sahiplerinden Nurullah Güzel, işletmelerinin şimdilik 35 çalışan ile günlük 40 bin maske üretimi yaptığını ancak tam kapasiteyle çalışması durumunda günlük 100 bin maske üretimi yapabileceklerini söyledi.

Nurullah Güzel, daha önce Sağlık Bakanlığı adına anlaşmalı oldukları firma aracılığıyla için yaklaşık 80 bin maske üretimi yapıp, teslim ettiklerini belirterek şimdi ise Ceylanpınar Belediyesi için maske üretimi yaptıklarını ifade etti.

Maske üretimi ile ilgili tüm ihtiyaçları ve talepleri var gücümüzle karşılamak için ellerinden geleni yaptıklarını ifade eden tekstil atölyesi yöneticilerinden Seyfettin Akgül ise, "Birlikte üreterek, dayanışma gücümüzü sürdürerek tüm kaynaklarımızı, olanaklarımızı seferber etmeye devam edeceğiz. Tüm kaynaklarımız ve varlıklarımız devletimizindir. Var gücümüzle üretmeye devam edeceğiz" dedi.

BİHA

YORUM EKLE

Destekten TR

Destekten TR