Rektör duyurdu! Tarihi Urfa Evi butik otel oluyor

Harran Üniversitesi tarafından satın alınıp restore edilen ve tarihi Urfa evlerinden oluşan "Harran Üniversitesi Urfa Evi Uygulama Oteli" butik otel olarak turizme kazandırılacak.

Rektör duyurdu! Tarihi Urfa Evi butik otel oluyor
Destekten TR

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik, yıllardır üniversite bünyesinde uygulama oteli olarak faaliyet gösteren yerin butik otel olacağını duyurdu.

Uzun yıllar Akçarlar ailesi tarafından kullanıldığı için “Akçarlar Evi” diye anılan tarihi Şanlıurfa Evi harap bir durumda iken 1993 yılında üniversite tarafından satın alındı. Restorasyonu yapılarak 12 Ekim 2001 tarihinde “Harran Üniversitesi Kültür Evi” olarak törenle hizmete açıldı. Daha sonra “Akçarlar Evi” bitişiğinde bulunan yaklaşık 3 asırlık "Tenekeciler Evi" konaklama ve ağırlama amaçlı restore edilerek 06 Kasım 2009 tarihinde "Harran Üniversitesi Urfa Evi Uygulama Oteli" olarak faaliyetine devam etti. Aynı zamanda Camkıranlar Evi ve Özsoylar Evi'nden oluşan otel için yeni bir karar alındı.

"1 TEMMUZ'A KADAR HAZIR OLACAK"

Rektör Prof. Dr. Çelik, otelin bu yaz butik otel olarak hizmete sunulacağını duyurarak "Restorasyonu biten HRÜ Akçarlar Uygulamalı otelimizin Üniversitemiz tarafından işletilmesine karar verdik. Şık bir butik otel tarzında döşenecek otelimizi 1 Temmuza kadar hazır hale getirmeyi planlıyoruz.Şehrimizin gerçek bir sanat değerinin hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Balıklıgöl'ün kuzeyinde yer alan otelin özelikle Göbeklitepe Yılı'nın ardından gündeme gelen turizmde barınma sorunu için rahatlık sağlayacağı düşünülüyor.

BİHA

YORUM EKLE

Destekten TR

Destekten TR