Haliliye’de ‘Cuma’ hazırlıkları tamam

Haliliye Belediyesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında ibadete kapatılan camilerin açılmasının öncesinde, ilçede bulunan cami ve diğer ibadethanelerin halılarını yıkayarak, dezenfekte çalışması yaptı.

Haliliye’de ‘Cuma’ hazırlıkları tamam
banner1

Haliliye Belediyesi yeni tip koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında yürüttüğü faaliyetlere devam ediyor. Bu kapsamda Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın talimatları doğrultusunda Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler ilçede bulunan ibadethanelerin yıkama ve dezenfekte işlemlerini gerçekleştiriyor.

Salgın dolayısıyla yaklaşık 2 aydır kapalı olan camiler, bugün itibariyle tekrardan ibadete açılacak. Haliliye Belediyesi, vatandaşların rahat bir şekilde ibadetlerini yapabilmeleri için ilçe bulunan tüm camilerin halılarını yıkadı. Ekipler, yıkanan halıların döşenmesinin ardından ibadethane içlerinde dezenfekte işlemi gerçekleştirdi.

Ayrıca ekipler, camilerin bahçelerini de köpüklü su ile yıkayarak dezenfekte etti. Vatandaşların gönül rahatlığı ile ibadetlerini yapmalarını hedefleyen belediyenin, bu uygulamayı belli periyotlarla sürdüreceği de bildirildi.

BİHA

YORUM EKLE

Destekten TR

Destekten TR