Poşet dolusu para buldu! Sahibine teslim etti

Şanlıurfa’da uzman çavuş, annesinin ve babasının sağlık masrafları için sattığı aracının parasını kaldırımda unutan fabrika işçisinin parasını bularak sahibine iade etti.

Poşet dolusu para buldu! Sahibine teslim etti
banner1

ŞANLIURFA - Şanlıurfa’da, Organize Sanayi Bölgesinde fabrikada çalışan Hikmet Kaplan, anne ve babasının tedavisi için sattığı aracının parasını bankadan çekti. Bankadan çıktıktan sonra kaldırımda oturarak telefonla konuşmaya başlayan Kaplan, içerisinde 120 bin lira bulunan poşeti dalgınlıkla unutup gitti. 

O sırada yoldan geçen İl Jandarma Komutanlığı’nda görevli bir uzman çavuş poşeti fark etti. Poşette para bulunduğunu fark eden uzman çavuş, soruşturarak paranın Kaplan’a ait olduğu bilgisine ulaştı.

Duyarlı uzman çavuş, Kaplan’a parasını teslim etti.

KAPLAN: ANNEM VE BABAM HASTAYDI

Bankadan çektiği 120 bin lirayı kaldırımda unutan Hikmet Kaplan, “Ailevi sıkıntılarım vardı, annem ve babam hastaydı. Arabamı sattım bankadan paramı çektim, o anda telefon geldi ve benim dalgınlığıma geldi, paramı da orada bıraktım. Sonra paramı kaybettiğimi fark ettim. Paramı ararken jandarmamız bizi buldu ve paramızı bize teslim etti. Sağ olsunlar, var olsunlar Allah onları başımızdan eksik etmesin. Hepsine çok teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

BİHA


YORUM EKLE