Özhaseki: Urfa için elimizden geleni yapacağız

Yerel Yönetimler İstişare ve Bölge Toplantısı için Şanlıurfa'ya gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, kentin sorunları için ilgili Bakanlıklar ile görüştüğünü kaydetti.

Özhaseki: Urfa için elimizden geleni yapacağız
banner1

ŞANLIURFA/AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, Şanlıurfa'ya geldi.

Şanlıurfa'da 2-3 ve 4 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek olan 'Yerel Yönetimler İstişare ve Değerlendirme Toplantısı' için kente gelen Özhaseki, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'ü ziyaret etti.

Ziyaret esnasında kentin sorunlarına yönelik toplantı yapıldığı öğrenilirken, Özhaseki ve Beyazgül bir basın açıklaması düzenledi.

Büyükşehir Belediyesi Şeref Salonu'nda yapılan açıklamada kentin sorunlarına yönelik ilgili Bakanlıklar ile görüştüğünü kaydeden Özhaseki, Kurban Bayramı sonrası için görüşme yapılacağını aktardı. 

Özhaseki, burada yaptığı açıklamasında, "Özellikle yerel yönetimler birimi olarak biz AK Parti'de aldığımız kararlarda belirli merkezlerde bu toplantıyı yapıp çevredeki belediye başkanlarımızla ilgili yapacağımız tasarrufları, burada görüşeceğimiz konular tespit ederken bir taraftan da gittiğimiz şehre faydamız olsun diye gayret ediyoruz. Benim başkanlığımda 15 kadar eski büyükşehir belediye başkanlıkları yapmış, tecrübeli belediyecilerimiz var. Bu arkadaşlarımızla merkez seçtiğimiz şehre gidip, projeleri gözden geçirip tecrübelerimizi, bilgimizi paylaşmaya çalışıyoruz. Tecrübe kolay elde edilmiyor. Yıllar içerisindeki yaşanmışlıklar elde edilen bilgiler, yaşını başını almış insanlarda oluyor. Biz de burada 3 gün boyunca toplantılar yapacağız. Mevzuat eğitimi, halkla ilişkiler bölümü ve bizim AK Parti olarak prensiplerimizi de tek tek anlatmaya çalışacağız. Belediye başkanlarımızı yarın gelecek 10 kadar banak ile karşı karşıya getirip, sorunları birebir görüştüreceğiz. Ama Şanlıurfamızı ilgilendiren en önemli şey de tecrübeli belediye başkanlarımız ile Şanlıurfa'nın projelerini görüşmek. Şehri geleceğe taşıyacak olan projelere nasıl imza atarız bunları görüşeceğiz. Öncelikle başkanımızı tebrik ederiz, Şanlıurfalı hemşerilerimize teşekkür ederiz. Bu seçimlerde 1 ilçemiz hariç, tamamında bize güvendiler. Şimdi hepimize düşen vatandaşın bu güvenini boşa çıkarmamak, onların verdiği oyları helal ettirmek. Bunun için de çaba, düşünme, konuşma gerekiyor. Hiçbir başarı tesadüf olmaz, havadan beleş inmez. Bunun altında mutlaka ter, gözyaşı, çaba vardır. Biz de olan azıcıkta bir birikimimiz varsa onları sunmaya çalıştık. Yukarıda oturduğumuz yerden arkadaşlarımızda şahit, bazı Bakan arkadaşlarımızı arayarak bu işleri nasıl yapabileceğimiz birebir konuştuk. Bazıları ile bayramdan sonra için randevulaştık. Şanlıurfamız için belki hayati derecede önemli olan, nefes almasını sağlayacak olan askeri projeleri, üniversite ile ilgili projeleri, dere projesi, kentsel dönüşüm projeleri ile ilgili tek tek konuştuk. İnşallah faydalı olur. Şanlıurfa'yı aşk mesafesinde seven bir kardeşiniz olarak bana bir şey düşüyorsa Ankara'dan, Bakanlıklardan yapmaya hazırım. Zeynel Başkanı tanırım. Dürüstlüğünü, çalışkanlığını bilirim. Şimdi onu burada başarılı etmek için elimizden geleni yapacağız. Bundan kimsenin endişesi olmasın. Alınan kararlar hayırlı olsun" diyerek sözlerine son verdi.

Özlem DİKMEN-BİHA

YORUM EKLE