Okul yoluna dökülen zift, tepkilere neden oldu

Örencik Mahallesinden geçen yollara zift dökülmesine tepki gösteren vatandaşlar, öğrencilerin zor anlar yaşayacağından şikayet etti. Büyükşehir Belediyesi ise mevsim şartları nedeniyle asfaltın yapılamadığını açıkladı.

Okul yoluna dökülen zift, tepkilere neden oldu
banner1

Şanlıurfa’nın Haliliye İlçesi Örencik Mahallesindeki sokaklara zift dökülmesi vatandaşların tepkisine neden oldu. Özellikle mahalledeki okul yoluna dökülen ziftin sıkıntılara neden olduğunu aktaran mahalleli, bu durumun öğrenciler için büyük sorun oluşturduğuna dikkat çekti.
 


 

Farklı mezralardan da öğrencilerin Örencik’teki okula geldiğini aktaran vatandaşlar, yaklaşık 530 öğrencinin, ziftin kirinden etkileneceğini dile getirdi.

Pazartesi günü okulların açılmasıyla birlikte hem öğrencilerin hem de okulun zift ile sınav vereceğini bildiren mahalleli, yetkililerden çözüm beklediklerini aktardı.
 


 

BELEDİYEDEN AÇIKLAMA

Mahalle muhtarı ve vatandaşlar durumdan şikayetçi olurken, zifti döken Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri de konuya ilişkin bilgiler verdi. Sokakların toz ve kirden arındırılması amacıyla ziftin döküldüğü ancak mevsim şartları nedeniyle ziftin tutmadığı öğrenildi.
 


 

Yine asfaltlamanın yapılması için de mevsimini uygun olmadığı, asfalt sezonunun başlaması ile birlikte asfaltlamanın Örencik’ten başla

nacağı öğrenildi.

BİHA
 

YORUM EKLE