Şanlıurfa'da DEDAŞ işçilerine saldırı: 6 yaralı

Eyyübiye’de Dicle Elektrik’in yüklenici firma işçilerine taş ve sopalı saldırı yapıldı. Grubun darp ettiği 6 işçi yaralandı.

Şanlıurfa'da DEDAŞ işçilerine saldırı: 6 yaralı
banner2

Dicle Elektrik, Onikiler mahallesinde 1 milyon liralık yatırım çalışması başlattı. Yatırım kapsamında enerji iletim hatları yeraltına alınacak ve kayıt önlemek için bununla entegre biçimde direk üstü pano uygulaması yapılacaktı. Ancak, şirketten paylaşılan bilgilere göre; söz konusu yatırım tamamlandığında artık kaçak elektrik kullanamayacaklarını fark eden bir grup mahalleli, taş ve sopalarla çalışma yapan yüklenici firma işçilerine saldırdı

6 İŞÇİ YARALANDI

İddiaya göre; yatırım yapılan yere gelen saldırgan gruptakiler, önce işçilerin döşediği yeraltı kablolarını almak istedi. Kabloları vermek istemeyen işçilerle tartışan saldırganlar, bir anda taş ve soplarla işçileri darp etmeye başladı. Saldırıda 6 işçi yaralandı. İşçilerden bazılarının kafaları atılan taş ve sopa darbeleri ile kırılırken, bir işçinin kolu, diğerinin ise bacağı kırıldı. Bir işçi ise beline aldığı darbe nedeniyle yürüyememe riski ile karşı karşıya kaldı.

Yaralılar kaldırıldıkları hastaneden darp raporu alırken, saldırıyı gerçekleştiren grup hakkında şikayette bulunuldu. Yatırım çalışması ise güvenlik tedbirlerinin alınmasının ardından yeniden başladı.

BİHA

YORUM EKLE