Öğretmenlerden maaşların eksik yatırıldığı iddiası!

Ceylanpınar’da görev yapan öğretmenler ek ders ücretlerini alamadıklarından dolayı şikayetçi. Ceylanpınar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce birçok öğretmenin ek ders ücretlerini eksik ve yanlış yatırıldığı ileri sürüldü.

Öğretmenlerden maaşların eksik yatırıldığı iddiası!
banner1

CEYLANPINAR -Ceylanpınar’da görev yapan yaklaşık bin 500 öğretmenin şubat ayı ek ders ücretlerinin yatırılmadığı hakkında iddialar ortaya atıldı.

“TORPİLLİ MÜDÜRDEN BU KADARLIK YÖNETİM OLUR”

Öğretmenlerin maaşlarının geç ve eksik yatırılmasından şikayetçi olan vatandaşlar şu sözlerle isyanını dile getirdi:

“Ceylanpınar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, öğretmenlerin ek ders ücretlerini şubat ayını yatıracakken ocak ayı ek ders ücretini yatırdı. Bazı öğretmenlerin eksik bazılarının fazla çıktı. Tam bir kaos. Öğretmenlerden yatırılan paraların hesaba yatırılması istendi. Yaklaşık 1500 öğretmen mağdur edildi. Torpilli müdürden bu kadarlık yönetim olur.”

“MAAŞLARI SİSTEMDEN KAYNAKLI EKSİK VE YANLIŞ YATIRILMIŞ”

İddialar hakkında bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, “Bir hata olmuş ama bin 500 kişi falan değil, köy okullarındaki birkaç öğretmenlerimizin maaşları sistemden kaynaklı olarak eksik ve yanlış yatırılmış. Ocak maaşları yatırılmış, her şeyi düzelttik. Kimsenin kimseden alacağı yok. Herkesin parası kendi hesabında, düzeltmeler yapılmıştır” denildi.

BİHA                     


YORUM EKLE