Urfa’da sağlıkta öneri ve şikayetler masaya yatırıldı

8. Bölge Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Komisyonu toplantısı Şanlıurfa’da gerçekleşti.

Urfa’da sağlıkta öneri ve şikayetler masaya yatırıldı
banner2

ŞANLIURFA -Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya, İl Sağlık Müdür Vekili Dr. Öğr. Üys. Faruk Günak, Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Yılmaz Gerger, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Öğr. Üys. Abdullah Solmaz,, Destek Hizmetleri Başkanı Halil Beyazkendir, Şanlıurfa Acil Sağlık Hizmetleri Başhekimi Dr. İbrahim Halil Canbeyli, Gaziantep Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Vejdi Yıldız, Adıyaman Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Nurettin Karakayalı, Kilis Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Murat Şekeroğlu, Kahramanmaraş Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Mehmet Akgüngör ve illerdeki 112 ve hastane başhekimleri katılım sağladı.

2022 Yılı 8. Bölge Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Komisyonu (ASKOM) toplantısı Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Konferans salonunda yapıldı.

İl Sağlık Müdür Vekili Günak’ın açılış konuşması ile başlayan toplantıda, 2 yıllık verilerin sunum eşliğinde karşılaştırılarak, sunulan acil sağlık hizmetlerinin verimliği, sağlık tesisleri ve iller arası hasta sevklerinin koordinasyonu, hastane acillerine yapılan müracaat sayıları, acil vaka müdahale istatistikleri ve acil sağlık hizmetleri ile ilgili öneri ve şikayetler masaya yatırıldı.

8. bölge olarak düzenlenen 12. bölge ASKOM toplantısı, illerde sunulan sağlık hizmetlerin verimliliğinin ve kalitesinin artırılması yönelik sunumlarını yaptılar.

BİHA

 


YORUM EKLE