Nostaljik Çocuk Oyun Dünyası açılışa hazırlanıyor

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, yapımına başlanan ve hizmete hazır hale getirilen ama pandemi süreci nedeniyle açılışı ertelen Nostaljik Çocuk Oyun Dünyasında çalışmaları inceledi.

Nostaljik Çocuk Oyun Dünyası açılışa hazırlanıyor
banner1

Eyyübiye Belediyesinin, yeni neslin geleneklerden kopmaması için projelendirdiği Nostaljik Çocuk Oyun Dünyasında yapım süreci tamamlanma aşamasına geldi. Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, pandemi süreci nedeniyle açılışı ertelen Nostaljik Çocuk Oyun Dünyasında sona gelen çalışmaları Başkan Yardımcısı İlhami Günbeği ve teknik ekiple birlikte inceledi.

İçerisinde gülle, topaç, tahta leyli, bilyeli araba, dönme dolap gibi eski oyunların olduğu ve yaklaşık 3 bin 100 metrekarelik alanı kapsayan proje, GAP Bölge Kalkınma Müdürlüğüyle birlikte yapılıyor. Örnek proje olarak gösterilen ve ülkede ilk olma özelliği taşıyan projedeki son çalışmaları inceleyen Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, çocuk oyun dünyasını kısa sürede hizmete sunacaklarını belirtti.

Kuş, açıklamasında, “Nostaljik çocuk oyun dünyamızın çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor. Pandemiden dolayı çalışmalarımızı ağıra aldık ama önümüzdeki ayın başında inşallah Nostaljik çocuk oyun dünyamızı çocuklarımızın hizmetine sunmuş olacağız. Çocuklarımız babalarının, annelerinin, dedelerinin geçmişte oynamış oldukları oyunlara çok uzaklar, örf ve adetlerimizi unuttuk, geleneklerimizi unuttuk. Bir nebze de olsun çocuklarımız atalarının dedelerinin oynamış oldukları oyunları kendilerine sergilemek istedik inşallah. Önümüzdeki ayın başında açılışını gerçekleştiririz. Sadece Eyyübiyeli çocuklarımıza değil Şanlıurfalı çocuklarımızın hizmetine Nostaljik Çocuk Oyun Dünyamızı sunmuş oluruz” dedi.

BİHA

YORUM EKLE