Şanlıurfa'da son doktorun da gitmesiyle vatandaş mağdur oldu

Şanlıurfa'da görev alan onkoloji doktorlarının tek tek gitmesiyle iş yükü artan son doktor da tayinini istedi. Tayini çıkan doktorun da gitmesiyle onkoloji uzmanı kalmayan Urfa'da, mağdur olan ise yine vatandaş oldu.

Şanlıurfa'da son doktorun da gitmesiyle vatandaş mağdur oldu
banner2

Şanlıurfa'nın önemli sorunlarının başında sağlık geliyor.

Nüfusu 2 milyonu aşan kentte sağlıkla ilgili olarak özellikle doktor ve sağlık çalışanı konusunda eksiklikler yaşanırken, bu sıkıntılara bir yenisi daha eklendi.

3 DOKTOR TEK TEK GİTTİ 

Kentte kanser teşhisi konulan hastalar, kemoterapi (kanser hücrelerini ilaçla tedavisi) için Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ek Binasında tedavi görüyordu. Hastanede 3 doktorla verilen bu hizmet ise zamanla doktorların tayin istemesi ve gitmesi ile 1'e düştü.

SON KALAN DOKTOR DA GİTTİ

Son zamanlarda kanser hastalarına tek bakmak zorunda kalan doktor ise iş yükünün ve baktığı hasta sayısının artmasıyla Şanlıurfa'dan ayrılmak istedi. Kısa sürede tayini çıkan hekimin de gitmesiyle Şanlıurfa'da onkoloji doktoru kalmadı.

HASTALAR BAŞKA İLLERE SEVK EDİLİYOR

Tek doktorun gitmesi ise kanser hastalarını mağdur etti. Birçok hastanın, tedavi için komşu illere yönlendirildiği ve sevk edildiği öğrenildi. Özellikle koronavirüs vaka sayılarının pik yaptığı bugünlerde tedavi için seyahat etmek zorunda kalan hastalar ise çözüm yolu bekliyor.

Koronavirüs risk grubunda bulunan hastalar, mağduriyetlerinin giderilmesi için yetkililerden acil çözüm istiyor. 

Özlem DİKMEN-BİHA 

YORUM EKLE