Müftü ve personelden kurban bağışına destek

İl Müftüsü Mehmet Taştan ve Müftülük personeli, vekâletle kurban kesim kampanyasına destek vererek kurban bağışladı.

Müftü ve personelden kurban bağışına destek
banner1

Şanlıurfa İl Müftüsü Mehmet Taştan ve Müftülük personeli, Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla sürdürülen vekâletle kurban kesim kampanyasına destek vererek kurban bağışında bulundu.

İl Müftüsü Taştan, kurbanlarını paylaşıp dünya genelinde ihtiyaç sahibi kardeşleriyle yakınlaşma düşüncesiyle, Şanlıurfa İl Müftülüğü olarak hisselerini TDV’ye bağışladığını söyledi. Müftü Taştan ile birlikte İl Müftülüğü personeli kurban bağışında bulunarak, Şanlıurfa TDV Şube Temsilcisi Mehmet Selçuk Fidancı’dan kampanya bağış makbuzunu aldı.

İl Müftüsü Mehmet Taştan, bağış töreninde yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Türkiye Diyanet Vakfı ve Diyanet İşleri Başkanlığı iş birliğinde gerçekleştirilen kurban kesim organizasyonuyla 145 ülkede ihtiyaç sahiplerine, savaş ve afet bölgeleri ile kıtlık ve kuraklıkla mücadele eden ülkelere yardım eli uzatılıyor.

TDV emanet bilinci ile işinin ehli olarak 1993 yılından beri en güzel şekilde vekâletle kurban organizasyonu yürütüyor. Dünya genelinde görülen koronavirüs sebebiyle yurt içinde ve yurt dışında daha da hüsran olan Müslüman kardeşlerimiz ile kurban hisselerimizi Türkiye Diyanet Vakfı aracılığıyla paylaşmanın en güzel vakti olduğunu düşünerek personelimizle birlikle kurban bağışlarımızı Türkiye Diyanet Vakfı Şanlıurfa Şubemize yaptık. Yurt içinde ve yurt dışında ihtiyaç sahibi, yaşamı süresince et ile tanışmamış insanların sofralarına umut olmak biz Müslümanların vazifesidir. Kurban Bayramı bunun için en büyük fırsattır. Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Türkiye Diyanet Vakfımızın da temada belirttiği gibi her Müslüman birey kurbanını paylaşıp, kardeşiyle yakınlaşmalı. Peygamberler şehri Şanlıurfalı vatandaşlarımız başta olmak üzere, maddi durumu müsait olan bütün vatandaşlar vekâlet yoluyla kurban kesim organizasyonuna destek vermeli. Bu vesileyle kurbanını TDV’ye bağışlayan personelimize teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

BİHA

YORUM EKLE

banner99