Liselere yerleşemeyen öğrenciler için flaş açıklama

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, herhangi bir liseye yerleşemeyen öğrencilerin, 18 Eylül’e kadar bulundukları ilçe milli eğitim müdürlükleri bünyesindeki ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarına başvurmaları gerektiğini açıkladı.

Liselere yerleşemeyen öğrenciler için flaş açıklama
banner1

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçelerde bir ortaöğretim (lise) kurumunda eğitim görmek üzere tercih hakkını kullanmayan veya tercihte bulunmalarına rağmen herhangi bir ortaöğretim kurumuna yerleşemeyen öğrencilerden, örgün ortaöğretime devam etmek isteyen öğrencilerin, velileri aracılığıyla en geç 18 Eylül 2020 tarihine kadar bulundukları ilçe milli eğitim müdürlükleri bünyesindeki İlçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarına başvurmaları gerektiğini duyurdu.

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğine göre herhangi bir liseye yerleşemeyen öğrenciler, açık öğretim lisesine kaydediliyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri bünyesinde kurulan öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonları, örgün ortaöğretim kurumlarında eğitimine devam edecek öğrencileri belirleyerek, okulların kontenjanlarına göre yeniden yerleştirme sağlıyor.

BİHA

YORUM EKLE