Kitap Kahve Projesine kitap desteği

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde “Kitap Kahve” projesi kapsamında açılan kütüphaneye, Büyükşehir Belediyesi Kütüphaneler Müdürlüğü kitap desteğinde bulundu.

Kitap Kahve Projesine kitap desteği
banner1

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kütüphaneler Müdürlüğünün, Şanlıurfa’nın tarihi ve kültürel değerlerini anlatan seçkin kitaplardan oluşan yaklaşık 300 adet kitap, kütüphaneye hediye edildi. Kent Şanlıurfa Konseyi Başkanı Adil Saraç, Kütüphaneler Müdürü Ömer Aslan ve Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu başkanı Osman Gerem ile birlikte kitapları kütüphaneye teslim etti.

Kent Konseyi Başkanı Adil Saraç, özelikle gençlerimizin aydınlanması ve geleceği iyi okumaları açısından, kitapların zihinsel değişimi gerçekleştiren en önemli unsurlardır diyerek, kitap okumanın ve kitapların önemine vurgu yaptı.

Büyükşehir Belediyesi Kütüphaneler Müdürü Ömer Aslan ise, Umuda Engel Yok Derneğinin kitap talebi doğrultusunda Şanlıurfa’nın tarihi ve kültürel değerleri anlatan kitapları gençler ve çocuklar için Akçakale’de açılan kitap kahve projesine  teslim ettiklerini belirterek, Büyükşehir Belediyesi olarak tüm ilçelerde bu tür eğitim ve kültürel konularda destek verdiklerini söyledi.

Saraç, Kütüphaneye kitap okumak ve ders çalışmak için gelen çocuklarla bir sure sohbet ederek, onlarla gelecekle ilgili düşüncelerinin neler olduğunu sorarak iletişim kurmaya çalıştı. Kitap Kahve Proje Koordinatörü Mehmet Dikeç de Şanlıurfa Büyükşehir belediyesi başta olmak üzere katkı sunan yetkililere teşekkür etti.

BİHA

YORUM EKLE