Kimya öğretmeninden örnek davranış

Şanlıurfa’da özel bir dershanede kimya öğretmeni olarak görev yapan Mehmet Demirkol, üniversite sınavlarına hazırlanan gençler için kimya denemelerinden oluşan bir kitap yazdı.

Kimya öğretmeninden örnek davranış
banner2

Şanlıurfa’da özel bir dershanede kimya öğretmeni olarak görev yapan Mehmet Demirkol, AYT ve TYT sınavlarına hazırlanan gençler için 30 adet kimya denemelerinde oluşan bir kitap çıkardı. Gençlere daha anlaşılır bir sistemle kimya sorularını hazırlayan Demirkol, amacının gençlere kazanım elde etmek olduğunu aktardı.

Hazırladığı kitap için amacının kar elde etmek olmadığını, amacının gençlerin kazanım elde etmek olduğunu belirten Kimya öğretmeni Mehmet Demirkol, “Bu kitabı 2019 yılında çıkardık. Bu kitapta toplamda 30 AYT denemesi var. Bu denemelerin 20 tanesi normal klasik AYT denemesidir. Son 10 tanesi ise organik denemelerdir. Normal AYT sınavında 13 tane kimya sorusu geliyor. Kitaptaki sorunların tamamının cevabını da çözdük. Bu düşünce özellikle piyasadaki birçok kitabı incelerken, kazanımlara çokta yakın olmayan kitap tespit ettik. Milli Eğitim kitabında ve EBA’da kazanımları çok uzak olan kitaplar yerine, yakın kitapları seçmek için kendi öğrencimize kitap yazalım dedik. Biz 1000 adet kitap bastık, kitaplarımızın hepsi de tükendi. İnşallah bu yıl hedefimiz 5000 ya da 10000 tane basmak. Bu kitabı yazarken amacım kar elde etmek değildi. Bütün amacımız bu kitabın tüm öğrencilere ulaştırmak. Özelikle Şanlıurfa’da öğrencilerin alım gücü çok yüksek değil. Öğrenciler daha çok fotokopiye yöneliyorlardı. Öğrenciler çıkardığımız kimya kitabında çözemedikleri soruları anlayabilsinler diye internet sayfasından soruların çözümlü hali mevcuttur” diye konuştu.

Öğrencilerden Sinan Etkin de, “3 yıldır Mehmet hocanın öğrencisiyim. Hocamızın kitabını aldım. Kimya kitabındaki soruları çözüyorum. Kitabı çok beğendim. Diğer bütün kimya hocalarımıza da örnek oldu hocamız. Kitabı herkese tavsiye ediyorum” ifadelerini kullandı.

Öğrencilerden Baran Can Baran ise, “Mehmet Hocanın çıkardığı kimya denemesi sınava yönelik bir kitap. Bu kitap bizi çok iyi bir şekilde hazırlıyor” dedi.

BİHA

YORUM EKLE