KHK'lı mağdur, öldükten sonra görevine iade edildi

Şanlıurfa'da KHK ile ihraç edilen ve geçtiğimiz yıl çöken inşaatta yaşamını yitiren 14 yıllık Öğretmen Aslan Duman, görevine iade edildi.

KHK'lı mağdur, öldükten sonra görevine iade edildi
banner2

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesi Hürriyet İlköğretim Okulunda görev yapan Öğretmen Aslan Duman, 7 Şubat 2017 tarihinde yayınlanan 686 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile görevinden ihraç edilmişti.
 

KARAR VERİLDİ

Duman, geçtiğimiz yıl yapımında çalıştığı babasına ait evin inşaatında yaşanan çökme sonrasında 14 Nisan 2019 tarihinde yaşamını yitirmişti.

Eğitim Sen üyesi olan Aslan Duman, bugün, Olağanüstü Hal Komisyonu (OHAL) tarafından alınan kararla işine iade edildi.
 


 

BİNİCİ: NE YAZIK Kİ HAYATTA DEĞİL

Duman'ın görevine iade edilmesi ile ilgili konuşan Eğitim Sen Şanlıurfa Şubesi Eşbaşkanı Mahmut Binici, KHK'lıların görevlerine iade edilmesi gerektiğini belirterek, "Üyemiz Aslan Duman 2 Temmuz 2017’de 686 KHK ile ihraç edilmişti. İhraç gerekçesi uydurulmuş ve binlerce üyemizle birlikte ihraç edilmiş bir arkadaşımızdı. Bu arkadaşımız ihraç edildikten sonra diğer bütün ihraç edilen arkadaşlarımız da olduğu gibi alternatif işlerle uğraşmak durumunda kaldı. Bu çalışmalar içerisinde inşaatta çalışırken inşaat süresinde bir inşaat kazası sonucunda hayatını kaybetti. Bugün yapılan incelemeler sonucunda arkadaşımızın suçsuz olduğu ortaya çıktı. Arkadaşımızın göreve iadesi geldi. Ancak ne yazık ki arkadaşımız artık hayatta değil. Bu dünyadan göçüp gitti. Geride yetim iki çocuğunu bıraktı. Dolayısıyla bu KHK zulümlerinin bir an önce bitirilmesi gerekir. Bütün arkadaşlarımızın bir an önce görevlerine iade edilmesini bekliyoruz" sözlerine yer verdi.

BİHA

YORUM EKLE

banner99