Karaköprü'de yeşil alan çalışmaları sürüyor

Karaköprü'de yeşil alan oranını artırmak için Karaköprü Belediyesi tarafından başlatılan çalışmalar devam ediyor.

Karaköprü'de yeşil alan çalışmaları sürüyor
banner1

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli'nin talimatları doğrultusunda Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin çalışmaları sürüyor. Bu kapsamda Karaköprü'de son 1 yılda 80 bin metrekare alan yeşile dönüştürüldü.

Karaköprü'nün inşaat alanı olan ve her geçen gün bina ve nüfus sayısı artan bir ilçe olduğuna dikkat çeken Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, ilçenin tamamen betonarme bir görüntüye bürünmesinin önüne geçmek istediklerini dile getirdi.

Baydilli, “Karaköprü Güneydoğu'nun en fazla nüfus artışına sahip olan ilçesi olduğu için her anlamda bu artışa yetişme adına çalışmalarımız sürüyor. Bir şehirde belki de en fazla ihtiyaç duyulan şey yeşil alandır. Karaköprü zaten yeşil alan oranı olarak Şanlıurfa'nın en fazla yeşil alanına sahip olan ilçesidir. Kişi başına 10 metrekare gibi önemli bir yeşil alan oranı düşüyor. Ancak nüfusun hızla artması ve bina sayısının her geçen gün çoğalması nedeniyle biz ilçemizi daha yeşil hale getirmek adına her ay ilçemize 1 tane park kazandırıyoruz. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz canla başla çalışarak yeşil alan için ayrılan yerleri parka ve ağaçlığa dönüştürüp hizmete sunuyor. İnşallah bu şekilde her yıl üstüne koyarak daha fazla yeşil alanı ilçemize kazandıracağız” diye konuştu.

BİHA

YORUM EKLE