Karaköprü'de bakıma muhtaç yaşlılara evde bakım hizmeti

Karaköprü Belediyesi ile Karaköprü Kaymakamlığı'nın ortaklaşa yürüttüğü projeyle ilçede ikamet eden ve bakıma muhtaç olan yaşlı vatandaşların evde bakım ve temizliği yapılarak destek olunuyor.

Karaköprü'de bakıma muhtaç yaşlılara evde bakım hizmeti
banner1

KARAKÖPRÜ - Karaköprü Belediyesi ile Karaköprü Kaymakamlığı’nın birlikte yürüttüğü 'Yaşlılarımız yalnız değildir' projesi ile ilçede evde bakıma muhtaç yaşlı ve dezavantajlı ailelere evde bakım desteği veriliyor.

Proje için oluşturulan ekip tespit edilen yaşlı veya engelli vatandaşların evlerine giderek kişisel bakım, temizlik ve ev temizliği işlerini yaparak evden ayrılıyor.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli bu proje ile yaşlı vatandaşların dualarını aldıklarını, gönüllerine dokunduklarını belirtti. Baydilli, şunları ifade etti:

“Biz ilçemize hizmet ederken bu ilçede yaşayan yaşlı, bakıma muhtaç ve dezavantajlı vatandaşlarımızı da unutmuyoruz. Onlara her anlamda destek vermek, ihtiyaçlarını gidermek bizim asli görevimizdir. Karaköprü Kaymakamlığımız ile birlikte başlattığımız proje ile yaşlı bireylerin yanında olmaya, ihtiyaçlarını karşılamaya çaba gösteriyoruz. Görevli arkadaşlarımız ihtiyaç sahibi yaşlı veya dezavantajlı vatandaşlarımızın evine giderek kişisel ve ev temizliğini yapıyor, ihtiyaçlarını gideriyorlar. Tabii böylelikle yaşlı amca ve teyzelerimizin hayır dualarını da almış oluyoruz”.

BİHA

 


YORUM EKLE