Uzmanlar kuruyan ağaçların nedenini inceledi

Viranşehir Belediyesi ile İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından oluşturulan komisyon üyeleri, Sulutepe Göleti Mesire Alanı’nda kuruyan ağaçların nedenini yerinde inceledi.

Uzmanlar kuruyan ağaçların nedenini inceledi
banner1

Ağaçların kuruması ve çürümesi ile ilgili mesire alanında incelemelerde bulunan ekipler, ağaçların neden kuruduğunu ve önlemlerin nasıl alınması gerektiğini araştırdı.

Uzmanlardan oluşan ekip, toprak ve ağaçlardan numune alarak, ağaçların kuruma nedenini detaylı bir şekilde araştırma çalışmalarına başladı.

Alanda geniş kapsamlı incelemelerde bulunan ekipler, kuruyan ve çürüyen ağaçların hangi nedenlerden dolayı zarar gördüğünü rapor edip, araştıracak.

Geçen yıl, Sulutepe Göleti mesire alanında bit zararıyla çürüdüğü ileri sürülen ve kesilen yaklaşık 70 ağaç yerine Viranşehir Belediyesi tarafından uzun ömürlü 70 elder çam ağacı dikilmişti.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, yeşil alanların korumasına yönelik ellerinden gelen çabayı sarf ettiklerini belirtti.

Kuruyan ve çürüyen ağaçların yerine 70 elder çağ ağacı diktiklerini hatırlatan Ekinci, ağaç kuruma ve çürüme nedenini bulmak en az ağaç dikme kadar önemli olduğunu söyledi.

Ekinci, ekiplerin alanda yaptığı geniş kapsamlı çalışmalarının ardından ağaçların neden kuruduğu ve çürüdüğünün ortaya çıkacağını kaydetti.

BİHA


YORUM EKLE