İl Sağlık Müdürü: Şehir Hastanesinde zemin işlemi bitiyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Şanlıurfa'nın kanayan yarası olan ve yıllardır tamamlanması beklenen şehir hastanesine yönelik yaptığı açıklama sonrası İl Sağlık Müdürü Emre Erkuş, alanda incelemelerde bulundu.

İl Sağlık Müdürü: Şehir Hastanesinde zemin işlemi bitiyor
banner2

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Diyarbakır’da gerçekleştirilen Diyarbakır, Mardin, Şanlıurfa, Batman, Siirt ve Şırnak ilinin ele alındığı Bölge Değerlendirme Toplantısı düzenledi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı toplantı ile  Diyarbakır, Mardin, Şanlıurfa, Batman, Siirt ve Şırnak'a yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Emre Erkuş'un yanı sıra birçok müdür, başhekim ve saha koordinatörlerinin katılımıyla düzenlenen toplantıda Güneydoğu’da 6 kentte inşa edilecek hastanelerin detaylarını aktaran Koca, Şanlıurfa Şehir Hastanesi’nin inşaatına en kısa sürede başlayacaklarını duyurdu.

Bakan Koca'nın açıklaması sonrası sosyal medyadan paylaşım yapan İl Sağlık Müdürü Erkuş ise 2023 öncesi şehir hastanesinin hizmete açılacağını duyurdu. Bu açıklamasından sonra şehir hastanesinin yapıldığı alana giden Erkuş, çalışmaları inceledi.

Erkuş, inşaat alanında yaklaşık 1 aydır devam eden sondaj ve zemin etüdünde bugün 41'inci ve sonuncu sondajın da yapılması ile işlemin biteceğini belirtti.

Özlem DİKMEN-BİHA 

YORUM EKLE