Sözcü'nün 'yolsuzluk' iddialarına Kuş'tan yanıt gecikmedi

Sözcü'nün, 'Şanlıurfa’nın metropol ilçesi Eyyübiye’de resmi araçla saltanat skandalı ortaya çıktı' haberini Belediye Başkanı Mehmet Kuş'un fotoğrafıyla ele alması, Kuş'tan tepki aldı.

Sözcü'nün 'yolsuzluk' iddialarına Kuş'tan yanıt gecikmedi
banner2

Sözcü, "Belediyenin araçlarıyla şehir şehir gezmişler" başlığıyla, 2018 yılında sayıştayın hazırladığı raporu gündeme getirdi. 

İlgili haberde, "Sayıştay'ın Eyyubiye Belediyesi Raporu'na göre birim müdürleri, hafta sonu ve resmi tatillerde, belediyeye ait Avrupa menşeli araçları özel işlerinde kullandı, şehir şehir gezip faturaları kuruma ödetti. Özel araçlarla Mersin, Gaziantep, Adana, Hatay, Sivas kentleri ziyaret edildiği, 224 kilometre uzakta, Kahramanmaraş'taki AVM'ye resmi araçlarla gidildiği raporda yer aldı" denildi. KUŞ'DAN YANIT GELDİ: SÖZCÜ, DOĞRUYU DA TUTTURABİLİYORMUŞ!

Bu haber sonrası cevapta gecikmeyen Belediye Başkanı Mehmet Kuş, raporun 2018 yılına ait olduğunu ve 2019 yılında 31 Mart Yerel Seçimleriyle başkanlığa getirildiğine değindi. 

Sosyal medyadan tepki gösteren Kuş, şu ifadelere yer verdi:

"Sayıştay 2018'de bu raporu hazırlarken bizler çiftliğimizde rızkımızın peşindeydik. Sözcü bazen doğruyu da tutturabiliyormuş. Bizim 2019’da başkan olacağımızı da tutturmuş."

BİHA

YORUM EKLE