İl Başkanı Yavuz’dan DEDAŞ’a tepki!

Yeniden Refah Partisi MKYK Üyesi ve Şanlıurfa İl Başkanı İsmail Yavuz, kente yaşanan elektrik ve su kesintilerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

İl Başkanı Yavuz’dan DEDAŞ’a tepki!
banner1

ŞANLIURFA -Yeniden Refah Partisi MKYK Üyesi ve Şanlıurfa İl Başkanı İsmail Yavuz, son günlerde şehirde yaşanan elektrik ve su kesintilerine yönelik açıklama yaptı. Yavuz, “Elektrik kesintileri kırsalda büyük sorunlar haline gelmiş ekinler kurumuş, hayvanlar susuz kalmıştır” dedi.

İl Başkanı Yavuz açıklamasında, “Yaşadığımız son günlerde Yeniden Refah Partisi olarak gerek kırsal mahallelerimizde gerekse şehir merkezimizde il başkan yardımcılarım ile incelemelerde bulunuyoruz. Elektrik kesintileri kırsalda büyük sorunlar haline gelmiş ekinler kurumuş, hayvanlar susuz kalmıştır. Yıllardan beridir DEDAŞ’ın zulüm niteliğinde faturalar ve hizmet uygulamaları adeta çiftçimiz ve hayvancılık ile uğraşan vatandaşlarımızı canından bezdirmiştir.  

Saatlerce kesilen elektrik sorunları dile getirilince adeta dillerinde sakız olmuş gibi kaçak kullanımını öne sürüyorlar, bizlerde diyoruz ki madem kacak kullanım var ise suç kişiseldir ve suçu işleyeni bağlar tüm bir köyü cezalandırmak nerede yazıyor. Hükümetçe izlenen tarım politikaları yetmezmiş gibi yerelde de bu kadar sorun ile boğuşulması hükümetin çiftçiden üreticiden uzaklaştığının en net göstergesidir.

Yıllardır Şanlıurfa'nın yüzünü görmemiş siyasilerin seçime yaklaştığımız her geçen günde adete Şanlıurfa'ya gelerek kendilerini kurtarıcı olarak göstermeleri neyin tezahürüdür. Yeniden Refah Partisi olarak tarım politikalarında gardiyan devlet yerine garson devlet anlayışı ile inşallah ilk seçimlerde iktidara gelerek çiftçimizin ve milletimizin yüzünü güldüreceğiz inşallah” ifadesini kullandı.

BİHA


YORUM EKLE

banner99