Cumhurbaşkanı Erdoğan: Vatandaşımızı kira öder gibi ev sahibi yapacağız

Kabine toplantısı sonrasında açıklama yapan Erdoğan, 81 ilde sosyal konut projesine yönelik çalışmanın devam ettiğini belirterek, "Vatandaşımızı kira öder gibi ev sahibi yapacağız" ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Vatandaşımızı kira öder gibi ev sahibi yapacağız
banner2

ŞANLIURFA- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün gerçekleşen ve 2 buçuk saat süren kabine toplantısı sonrası sosyal konut projesinin detaylarını açıkladı.

TOKİ vasıtasıyla 1 milyon 175 bin vatandaşı ev sahibi yaptıklarını belirten Erdoğan, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

TOKİ vasıtasıyla 1 milyon 175 bin vatandaşımızı ev sahibi yaptık. Ekonomik, güvenli konut üretiminde dünyada eşi benzeri bulunmayan bir başarı ortaya koyduk. 100 bin sosyal konut için çıktığımız çağrıya 10 katı talep aldık. Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesini başlatıyoruz. İlk kez ev sahibi olacak vatandaşlarımız için hayata geçeceği proje hayata geçmek üzere. Vatandaşımızı kira öder gibi ev sahibi yapacağız. İnşaat sektörünü canlandırıp, insanımızın erişebilir şartlarda ev sahibi olmasını sağlayacağız. Bu proje kiraların düşmesini de sağlayacak. Şehit yakınları ve gazilerimize özel bir kontenjan ayıracağız. Yeni evlenecek gençlerimiz de kota sahibi olacak. Hazırlıklar bitmek üzere önümüzdeki günlerde detaylarını duyuracağız.”

BİHA

 

 


YORUM EKLE

banner99