İhale yapıldı... Hızlı tren projesinde Urfa yok

Mersin–Adana–Osmaniye–Gaziantep Hızlı Tren Hattının ihalesi yapıldı. Urfalıların bir umut beklediği, milletvekillerin yetkilerle görüşüp projeye dahil edilmesi için uğraştığı hızlı tren projesinde böylece Urfa’nın yer almadığı kesinleşti.

İhale yapıldı... Hızlı tren projesinde Urfa yok
banner1

Komşu kent Gaziantep, ulaşımda ekonomiyi de olumlu yönde etkileyecek önemli bir gelişmeye imza atarken Şanlıurfa ise yerinde saydı. 

Uzunluğu 236 kilometre olan Adana-Osmaniye-Gaziantep Hızlı Demiryolu Projesi’nde ihale tamamlandı ve projenin ihalesini Kalyon İnşaat aldı. Yıllardır projeye Şanlıurfa’nın da dahil edileceği konuşulmuş ve milletvekillleri yetkilerle görüşerek hızlı trenin Şanlıurfa’ya yetişmesi için görüşmeler gerçekleştirmişti. Projede Urfa’nın da yer alıp 2020 bütçesine dahil edilmesi için yürütülen çalışmalar bugün hüsranla sonuçlandı. Proje, ihaleye çıktı ve Urfa projede yer bulmadı. Sebebinin ,ise ekonomiden kaynaklandığı konuşuluyor. Bugüne kadar bir umut Şanlıurfa’nın da projede yer alması için uğraşan vekillerden ise henüz bir açıklama gelmedi.

2023 yılında tamamlanması planlanan Adana-Osmaniye-Gaziantep Hızlı Demiryolu Projesi ile Adana ve Gaziantep arası seyahat süresi 5 saat 23 dakikadan 1 saat 30 dakikaya düşecek.

BİHA

YORUM EKLE

banner99