Hem işinden hem canından oldu!

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar İlçesi'nde uğradığı haksızlık sonucu ŞUSKİ'deki işinden çıkarılan hakkını mahkemede arayan sevilen isim Adnan Ekmen yakalandığı kanser hastalığına yenik düştü.

Hem işinden hem canından oldu!
banner1

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ŞUSKİ) Ceylanpınar Şube Müdürlüğü'nde çalışırken işten çıkarılan 46 yaşındaki Adnan Ekmen dün gece hayatını kaybetti.

İddiaya göre adı şube müdürlüğü için geçen Ekmen, kendisine verilen görevi yerine getirdikten sonra arkadaşı ile birlikte işten çıkarıldı. Aylar sonra arkadaşı işe iade edilirken; hakkını arayan ve sadece kendisine verilen görevi yerine getirdiğini söyleyen Ekmen'in mücadelesi ise sonuç vermedi. Aradan geçen süre zarfında haksızlığa uğradığı kabul edildi ancak bu kez de kendisine işe dönüş değil, işe yeniden başlama fırsatı verildi. Ekmen ise 20 yıllık çalışma hayatında sahip olduğu hakların yok sayılmasını kabul etmediği için mücadelesini mahkemeye taşıdı. O süre zarfında yaklaşık 40 gün kendisine kanser teşhisi kondu. Şanlıurfa Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tedavisi süren Ekmen dün gece hayat mücadelesine yenik düşerek hayatını kaybetti. Geride ise 1'i erkek 5 çocuk, acılı bir eş, yaşlı babası ve hakkını aradığı bir dava bıraktı.

"HERKES VİCDANINDA MUHASEBESİNİ YAPSIN"

Ekmen'in acı haberi sonrası ailesi ve sevenleri yasa boğulurken Gazeteci Cengiz Aksan "Birkaç ay öncesine kadar sapasağlamdı. Yaşadığı sıkıntılardan dolayı kanser oldu. Adalet istedi hep, yerine getirdiği bir emir sonrası işinden oldu, arkadaşı geri alındı. O da iadesini istedi, ona bir çözüm de sunulmuştu. Fakat 20 yıllık çalışması heba olmasın diye arkadaşı gibi eski görevini istedi, bir türlü olmadı. Ben doğruluğuna şahidim. Çabası ailesi ve cezaevindeki kardeşi içindi. Haram yemedim, bana söyleneni yaptım sadece derdi hep. Bu konunun detayını bilenler biliyor. Herkes vicdanında muhasebesi yapsın. Allah bundan sonra ailesine yardım etsin. Acımız taze, Allah kerim, zaman geçsin tüm detaylarını yazacağım" dedi.

Ekmen'in itibar kaybı dahil tüm haklarının teslim edilmesi isteniyor.

BİHA

YORUM EKLE