Haliliye'de tıbbi atık kutuları dağıtılıyor

Haliliye Belediyesi, koronovirüs salgınından korunma tedbirleri kapsamında başlattığı çalışmalara devam ediyor. Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, insan sirkülasyonunun yoğun olduğu bölgelere tıbbi atık kutuları dağıtıyor.

Haliliye'de tıbbi atık kutuları dağıtılıyor
banner2

Haliliye Belediyesi, koronavirüs salgınının Türkiye’de görülmesi ile birlikte başlattığı tedbir seferberliğini sürdürüyor. Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın talimatları doğrultusunda ilgili tüm müdürlükler pandemi ile mücadeleye devam ederken, bu kapsamda Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler ilçe genelinde insan yoğunluğu bulunan birçok bölgeye tıbbi atık kutularının dağıtımını gerçekleştiriyor.

Ekipler, vatandaşların salgın nedeniyle kullandıkları eldiven, maske ve benzeri tıbbi atıkların kullanılmasının ardından çevreye gelişigüzel şekilde atılmasının önüne geçilmesi adına ilçe geneline tıbbi atık kutularının dağıtımını sürdürüyor.

Halk sağlığını önceleyen Haliliye Belediyesi, başlattığı bu uygulamayı sorumluluk sahasında olan tüm bölgelere yayacağı bildirildi.

BİHA

YORUM EKLE