ŞUTB Başkanı: Urfa'da can suyu verecektir

ŞUTB Başkanı Mehmet Kaya, TOBB üyeleri ile video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen toplantının ardından, "TOBB bünyesinde yaptığımız çalışmalar ülke genelinde ve Şanlıurfa’da ticaret hayatına can suyu verecektir" dedi.

ŞUTB Başkanı: Urfa'da can suyu verecektir
banner1

Şanlıurfa Ticaret Borsası (ŞUTB) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun başkanlığında video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen toplantıda 365 oda ve borsa başkanı ile bir araya geldi.

Koronavirüs (Covid-19) pandemisinin ekonomik etkilerinin ve buna yönelik alınan tedbirlerin istişare edildiği toplantıda notlarını alan Mehmet Kaya, Şanlıurfa ekonomisinin desteklenmesi hususunda çözüm önerileri sundu. Kredi, kefalet, istihdam ve ulaşım gibi birçok alanda alınan tedbirlerin konuşulduğu toplantıda finansal, lojistik ve tarımsal desteklerin yanı sıra vergi ötelemeleri gündem maddelerini oluşturdu.

Video konferans aracılığıyla gerçekleştirilen toplantıda TOBB bünyesinde anket çalışması yapılarak; TOBB nefes kredisi ve bankaların üyelere sağladıkları kolaylıklar, piyasa dalgalanmaları, kredi limitleri ve çalışanların durumu analiz edildi.

Kaya, toplantı ile ilgili açıklamasında, "Bu toplantıyla Şanlıurfa ekonomisinin ihtiyaçlarını ve üyelerimizin talep, öneri ve sıkıntılarını TOBB Başkanımız Sayın Hisarcıklıoğlu'na bir kez daha aktarma fırsatı yakaladık. Etkisi küresel ölçekte hissedilen koronavirüs salgınına karşı ulusal ve yerel boyutta mücadele veriyoruz. Bu konuda başta Cumhurbaşkanlığımızın ve Bakanlıklarımızın aldığı tedbirler ve sundukları destek paketleri olmak üzere TOBB bünyesinde yaptığımız çalışmalar ülke genelinde ve Şanlıurfa’da ticaret hayatına can suyu verecektir" diye konuştu.

BİHA

YORUM EKLE