Haliliye’de koronavirüs tedbirleri sürüyor

Haliliye Belediyesi, koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında başlattığı faaliyetlere devam ediyor.

Haliliye’de koronavirüs tedbirleri sürüyor
banner1

Haliliye Belediyesi, koronavirüs salgınından korunma tedbirleri kapsamında başlattığı çalışmalara devam ediyor. Normalleşme sürecinde de hijyen konusunda tedbirleri üst seviyede tutan Temizlik Müdürlüğü ekipleri, son dönemlerde kentte artan pozitif vaka sayılarını da dikkate alarak ilçede girilmedik cadde ve sokak bırakmıyor. Ekipler, ilçe merkezinde dönüşümlü olarak köpüklü su ile yıkama ve dezenfekte işlemine devam ediyor.

Öte yandan pandemi kapsamında 1 Hazirandan sonra tekrardan ibadete açılan camilerde sosyal mesafe ve maske zorunluğu getirilmesi ile birlikte Haliliye Belediyesi burada devreye girmişti. Semt pazarlarını Cuma namazlarına hazır hale getiren Belediye ekipleri, namaza gelen vatandaşlara maske ve dezenfektan dağıtmaya devam ediyor. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekipleri her Cuma namaz öncesi namaza gelen cemaate maske ve dezenfektan dağıtıyor.

Haliliye Belediyesi, yine salgın tedbirleri kapsamında ilçe genelinde bulunan tüm ibadethanelerin halılarını temizliyor. Dezenfektasyon ekipleri ise buraları dezenfekte etmeye devam ediyor.

BİHA

YORUM EKLE

banner99